10 rzeczy, których nigdy nie powinieneś kupować kartą kredytową

Category: Twoja Zdolność
17 lutego 2021

19 lutego 2015/12: 31 / GOBankingRates

Karty kredytowe mogą znacznie ułatwić Ci życie, ale mogą również przysporzyć Ci kłopotów finansowych, gdy są używane do kupowania niewłaściwych rzeczy. Jeśli uważasz, że możesz używać swojej karty kredytowej do wszelkich zakupów ze względu na dodatkowe korzyści i nagrody, które otrzymasz, pomyśl jeszcze raz.

Oto szczegółowa lista rzeczy, za które nigdy nie powinieneś płacić kartą kredytową, wraz z informacją, dlaczego byłoby to okropnym pomysłem.

Płatności hipotecznych

Jeśli w ciągu miesiąca brakuje Ci gotówki, spłata kredytu hipotecznego za pomocą karty kredytowej o wysokim limicie może być kusząca, ale są problemy z tym myśleniem. Po pierwsze, wiele firm oferujących usługi hipoteczne nie pozwala na spłatę kredytu hipotecznego kartą kredytową. Chociaż istnieją firmy zewnętrzne, które umożliwiają korzystanie z karty kredytowej w celu spłaty kredytu hipotecznego, często pobierają również opłaty za tę wygodę, które po prostu dodają do kwoty, którą płacisz w rachunkach każdego miesiąca.

Jeśli będziesz w stanie obejść swoją obsługę hipoteczną i znaleźć sposób na spłatę kredytu hipotecznego za pomocą karty kredytowej, nadal jest to zły pomysł, jeśli nie planujesz spłacać całego salda karty każdego miesiąca: jesteś już obciążony odsetki od kredytu hipotecznego, więc po co dodawać większe odsetki do kwoty, którą odkładasz na saldzie karty kredytowej?

Co więcej, pobranie dużej kwoty, takiej jak miesięczna rata kredytu hipotecznego, obniży kwotę dostępnego kredytu, co może obniżyć Twoją zdolność kredytową.

Poręczenie za kaucją

Chociaż wierzyciele (inni niż wystawca karty kredytowej) nie będą w stanie stwierdzić, że pobrali Państwo kaucję, nadal istnieje dobry powód, aby nie umieszczać tej transakcji na karcie. Ponieważ kaucja jest traktowana przez wydawców kart kredytowych jako zaliczka gotówkowa, zapłacenie kaucji za pomocą karty zwykle oznacza, że ​​poniesiesz opłatę (zwykle około 3 procent, ale może być wyższa), a także wyższe odsetki stawki (np. 25 procent).

Alternatywne metody płatności

Alternatywne metody płatności obejmują wszystko, od przekazów pieniężnych po przekazy pieniężne między osobami, i są również ogólnie uważane za zaliczki gotówkowe. Chociaż korzystanie z karty kredytowej do takich zakupów może być wygodne, w końcu zapłacisz za nią o wiele więcej, niż byś się spodziewał, w tym jednorazową opłatę w wysokości około 3 procent i wyższe oprocentowanie.

Rachunki medyczne

Kiedy nie masz wystarczającej ilości gotówki, aby opłacić rachunki medyczne, jedną z najgorszych rzeczy, które możesz zrobić z obecnymi i przyszłymi finansami, jest zapisanie ich na karcie kredytowej. Opieka medyczna jest droga, a płacenie za nią kartą kredytową, która będzie obciążać Cię wysokimi odsetkami, to zły pomysł.

Jeśli masz duże rachunki za leczenie, których nie możesz zapłacić od razu, nie wyciągaj karty kredytowej – skontaktuj się z biurami finansowymi szpitala i ustal plan płatności. Możliwe, że zapłacisz szpitalowi znacznie mniejsze odsetki, niż obciąży cię wystawca karty kredytowej.

Opłata za naukę

Podobnie jak koszty leczenia, koszt czesnego w college’u znacznie przewyższył koszty utrzymania. Jeśli jesteś spłukanym studentem college’u, bardzo wygodne może być użycie karty kredytowej do opłacenia czesnego.

Najlepszym powodem, aby tego nie robić, jest to, że nie będziesz w stanie spłacić swojej karty kredytowej, zanim będziesz musiał zacząć spłacać odsetki. Ponadto wiele szkół nakłada opłatę wygodną w wysokości od 2 do 3 procent za „przywilej opłacania czesnego kartą kredytową. Konkluzja: nie warto. Jeśli masz problemy z terminowym opłaceniem czesnego, porozmawiaj ze swoim doradcą lub biurem ekonomicznym w Twojej szkole; powiedzą Ci, jakie rodzaje niskooprocentowanych pożyczek studenckich, stypendiów, stypendiów lub programów studiów zawodowych dostępnych dla Ciebie w celu pokrycia kosztów Twojej edukacji.

Twoje podatki

Chociaż jest możliwe (i całkowicie legalne) spłacenie długu wobec wujka Sama kartą kredytową, istnieje doskonały powód, dla którego nie powinieneś tego robić: Twój podatnik prawdopodobnie naliczy opłatę wygodną w wysokości od 2 do 3 procent za korzystanie z karty . Jeśli zależy ci tylko na zapłaceniu podatku w wysokości kilkuset dolarów, opłata ta nie będzie wysoka. Z drugiej strony, jeśli jesteś winien Wujkowi Samowi tysiące dolarów, te 2 do 3 procent opłaty może naprawdę się sumować. Jeśli uważasz, że naprawdę nie możesz spłacić całego długu podatkowego w terminie, porozmawiaj ze swoim podatnikiem lub skontaktuj się z IRS z wyprzedzeniem i opracuj jakiś plan spłaty. Możesz dowiedzieć się, jak to zrobić, odwiedzając oficjalną witrynę IRS.

Samochody

Myślisz, że to szalony pomysł? Ludzie to zrobili. Jednak wielu dealerów samochodowych nie przyjmuje kart kredytowych, ponieważ opłaty za przetworzenie transakcji kartą kredytową są tak wysokie. Jeśli jednak znajdziesz kogoś, kto będzie chciał wziąć twoją kartę, prawdopodobnie spowoduje to, że zapłacisz opłaty transakcyjne w wysokości od 1 do 2 procent. W ten sposób dodajesz tę kwotę do ceny samochodu – a może to kosztować setki dolarów.

Oprócz płacenia więcej niż powinieneś, przy wielu samochodach kosztujących znacznie więcej niż 10000 USD, prawdopodobnie przekroczysz swoją linię kredytową, powodując spadek zdolności kredytowej. Dlaczego nie pożyczyć w banku lub spółdzielczej kasy pożyczkowej, jeśli nie masz całej potrzebnej gotówki? Możesz uzyskać oprocentowanie w pobliżu 3 lub 4 procent, w porównaniu do około 15 procent odsetek na przeciętnej karcie kredytowej. Oprócz uzyskania korzystnego oprocentowania, do swojego raportu kredytowego dodasz pożyczkę samochodową, co pomoże w uzyskaniu zdolności kredytowej.

Wszelkiego rodzaju zaliczki

Jeśli nie masz pieniędzy na zaliczkę pożyczki, nie otrzymuj pożyczki: oczywiście nie możesz sobie na to pozwolić. Dodajesz duży koszt do ceny sprzedaży swojego przedmiotu – wysokie oprocentowanie karty kredytowej. Jeśli musisz pożyczyć, poczekaj i odłóż pieniądze na zaliczkę; kiedy ostatecznie kwalifikujesz się do finansowania, wypełnij wniosek.

Twoje wydatki na rozpoczęcie działalności

Przedsiębiorstwu bez ratingu kredytowego trudno będzie otrzymać kartę kredytową bez osobistej gwarancji właściciela, dyrektora firmy lub członka zarządu. Z tego powodu wiele osób rozpoczynających nową działalność nakłada wydatki na osobiste karty kredytowe.

To okropny pomysł, ponieważ generalnie potrzeba co najmniej kilku lat, aby biznes stał się rentowny. W międzyczasie płacisz wyjątkowo wysokie odsetki od długu, których nie możesz spłacić natychmiast. Jeśli Twoja firma upadnie, jesteś na haku za wszystkie opłaty.

Jeśli musisz pożyczyć pieniądze, lepiej będzie, jeśli skorzystasz z pożyczki dla małej firmy, która zazwyczaj wynosi około 4,5 procent.

Waluta wirtualna

Wiele osób powie Ci, że kupowanie wirtualnej waluty, takiej jak Bitcoin, jest ryzykowne, bez względu na sposób, w jaki ją zdobędziesz, ale kupowanie za pomocą karty kredytowej wiąże się z jeszcze większym ryzykiem. Świat Bitcoin jest nieuregulowany i wielu operatorów jest podejrzanych; Powodem, dla którego powinieneś uważać na sprzedawców wirtualnej waluty, którzy akceptują karty kredytowe, jest to, że jest to dla nich bardzo ryzykowne – kupujący mogą zadzwonić do firmy obsługującej karty kredytowe, aby anulować opłaty, zachowując wirtualną walutę. Zachowaj ostrożność, przekazując dane karty kredytowej sprzedawcy zewnętrznemu.

Po raz pierwszy opublikowano 19 lutego 2015 r. / 12:31