Co to jest bank wzajemny?

Category: Kasy Pożyczkowe
17 lutego 2021

Nie czuj się źle, jeśli nie wiesz. Niedawne badanie przeprowadzone przez American Bankers Association’s Banking Journal i Morning Consult wykazało, że tylko 5% dorosłych Amerykanów zna banki ubezpieczeń wzajemnych. 18% stwierdziło, że są nieco znajome, a ponad 75% w większości lub całkowicie nie znało tej koncepcji.

Bank ubezpieczeń wzajemnych ma wyjątkową własność. W rzeczywistości jest własnością deponentów. Brak akcjonariuszy. Dlatego jest zorganizowany z myślą o ekonomicznym dobrobycie swoich klientów. Ponieważ nie ma akcjonariuszy, kieruje się interesem szerszej społeczności i deponentów. Decyzje podejmowane są w oparciu o to, co jest najlepsze dla klientów banku, a nie presję zaspokajania wartości dla akcjonariuszy.

Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe również należą do członków, ale nie płacą podatków. Ich argument za niepłaceniem podatków obejmuje wskazanie, że banki są własnością akcjonariuszy; dlatego często podejmuje się decyzje, aby zadowolić akcjonariuszy, a nie klientów. Ale banki wzajemne, które są własnością ich deponentów, podobnie jak spółdzielcze kasy pożyczkowe. Banki ubezpieczeń wzajemnych w jakiś sposób znalazły sposób, aby nie tylko prosperować, ale także wspierać swoje społecznościpłacąc podatki.

Gdy konsumenci dowiedzą się, że banki ubezpieczeń wzajemnych mają tę wyjątkową własność i zaangażowanie na rzecz społeczności, którym służą, oferując te same produkty i usługi, co banki będące własnością spółek giełdowych, ich pogląd na przychylność banków wzajemnych wzrasta z zaledwie 20% do 52%. Gdy znane są szczegóły, wiele osób stwierdziło, że szukając banku, prawdopodobnie wybrałoby towarzystwo wzajemne.

Czy wiesz, że Jarrettsville Federal to bank ubezpieczeń wzajemnych?

Niewiele jest w Maryland, ale przez ponad 150 lat, odkąd został założony, aby służyć swojej społeczności w 1869 roku, Jarrettsville Federal jest „prawdziwym bankiem społecznym, który obsługuje klientów i ich społeczność, a nie akcjonariuszy.

W rzeczywistości w zeszłym roku Jarrettsville Federal przekazał 10% swoich dochodów organizacjom charytatywnym w społeczności, której służy. Zrobili to, zapewniając konkurencyjne oprocentowanie depozytów, niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych i komercyjnych oraz najnowocześniejszą technologię. Ich rozwiązanie bankowości mobilnej nie ma sobie równych, umożliwiając klientom przeprowadzanie transakcji biznesowych na dowolnym urządzeniu mobilnym, w tym wpłacanie czeków, bez konieczności udawania się do banku. Mają również wniosek o kredyt hipoteczny online i wkrótce będą mogli otworzyć konto online.

Coś do zapamiętania. Jarrettsville Federal podejmuje tutaj decyzje. Może to być szczególnie pomocne w tych niepewnych czasach epidemii koronawirusa (COVID-19). Jeśli klienci potrzebują pomocy, rozwiązanie może przyjść szybko i lokalnie. Nie wymaga połączenia z osobą spoza stanu, która prawdopodobnie nie jest zaznajomiona z sytuacją w Twojej społeczności. Rozwiązanie przyjdzie znacznie szybciej i w bardziej osobisty sposób. Każda sytuacja jest rozpatrywana indywidualnie dla każdego przypadku, tak więc najbardziej efektywny wynik można osiągnąć, nawet jeśli nie mieści się on w „pudełku, jak może to być konieczne w przypadku dużego banku krajowego.

Tak więc, jeśli chcesz korzystać z banku w instytucji finansowej, która wspiera Twoją społeczność i gdzie możesz mieć własność, otwórz swoje konto w Jarrettsville Federal już dziś. Będziesz pomagał nie tylko sobie, ale także swoim sąsiadom.