Co to jest karta obciążeniowa?

Category: Twoja Zdolność
17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną, wspieraną reklamami porównywarką. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 11 grudnia 2019 /
 • 4 minuty czytaniaPodziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; Jednak niektóre z wymienionych ofert mogły wygasnąć.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy dostarczać wysokiej jakości treści, konkurencyjne stawki i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonych witryn internetowych i to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą wpływać na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajWydawcy na całym świecie codziennie obciążają swoje karty kredytowe zakupami, ale to niekoniecznie oznacza, że ​​są „kartami obciążeniowymi. Chociaż tradycyjne karty kredytowe i karty obciążeniowe działają podobnie, należy wiedzieć o kilku wyraźnych różnicach. Chociaż niektórzy twierdzą, że karty obciążeniowe stają się przeszłością, mają one swoje zalety. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy zalety karty obciążeniowej i jej wyjątkowy wpływ na wynik kredytowy są dla Ciebie odpowiednie.

  Co to jest karta obciążeniowa?

  Karta obciążeniowa to karta, która wymaga pełnej płatności co miesiąc i zazwyczaj kosztuje roczną opłatę. Nie ma ustalonego limitu; raczej zakupy są zatwierdzane na podstawie historii wydatków i płatności, zasobów finansowych i historii kredytowej. Ponieważ salda karty obciążeniowej muszą zostać spłacone w całości przed terminem płatności, nie ma stopy procentowej ani minimalnej płatności. Jeśli rachunek nie zostanie zapłacony w terminie, mogą wystąpić opłaty za opóźnienia i inne kary, w zależności od umowy o kartę.

  Wiele kart płatniczych oferuje bonusy powitalne, dodatki podróżne i inne nagrody, ale niektóre funkcje można znaleźć tylko w przypadku kart kredytowych. W przeciwieństwie do kont obciążanych, konta kart kredytowych mają limit kredytowy i pozwalają użytkownikom na przenoszenie salda po uzgodnionej stopie procentowej, dlatego podczas przeglądania kart kredytowych zobaczysz tylko wstępne oferty 0% RRSO.

  Niektóre karty obciążeniowe mają opcję spłaty części zadłużenia. Na przykład American Express zapewnia uprawnionym posiadaczom kart obciążeniowych elastyczne usługi płatnicze, które pozwalają członkowi opłacać określone transakcje w czasie. Wszelkie przenoszone salda wiążą się jednak z opłatami finansowymi, więc karty obciążeniowe są najlepsze dla tych, którzy są gotowi płacić w całości co miesiąc.

  Jak działają karty obciążeniowe?

  Karta obciążeniowa i karta kredytowa działają tak samo, jeśli chodzi o przesuwanie lub wkładanie karty w celu dokonania zakupów. Jeśli jednak chodzi o opłacanie rachunków, może to zająć nowe podejście do budżetu i trochę czasu, aby wejść w rutynę.

  Każdego miesiąca musisz w całości spłacać saldo swojego konta obciążeniowego. Brak spłaty dużego salda może być kosztownym błędem. Za opóźnienie w płatnościach po terminie będziesz musiał zapłacić, często około trzech procent, więc zaległa płatność na rachunku karty kredytowej o wartości 5000 USD prawdopodobnie będzie kosztować minimum 150 USD.

  Często konsumenci korzystający z kart obciążeniowych będą nosić je razem z tradycyjną kartą kredytową. Obie opcje mają zalety. Wybór odpowiedniej karty do każdego zakupu może prowadzić do szybszego zdobywania nagród, a dywersyfikacja wydatków może zapewnić, że saldo na żadnym z kont nie będzie zbyt duże.

  Dzięki braku z góry określonego limitu wydatków, karty obciążeniowe mogą być świetną opcją dla tych, którzy chcą dokonać dużych zakupów. Posiadacze kart będą jednak musieli prowadzić dobrą historię kredytową, aby zarobić na luksus, ponieważ wydawcy kredytów będą uważnie obserwować wszelkie nadmierne wydatki.

  Jak karty obciążeniowe wpływają na zdolność kredytową?

  Niezależnie od tego, czy używasz karty obciążeniowej, czy kredytowej, historia płatności jest raportowana do trzech biur kredytowych – Equifax, Experian i TransUnion. Odpowiedzialne nawyki mogą prowadzić do poprawy zdolności kredytowej w przypadku kart obciążeniowych, ale ich wpływ nie jest taki sam, jak w przypadku typowej karty kredytowej.

  Karty obciążeniowe będą uwzględniać pewne czynniki, które składają się na Twoją zdolność kredytową, w tym historię płatności oraz długość lub głębokość historii kredytowej. Jeśli używasz karty zgodnie z przeznaczeniem i co miesiąc spłacasz w całości saldo, karty obciążeniowe mogą budować nawyk, aby uzyskać świetny wynik kredytowy.

  Wpływ karty obciążeniowej na wynik kredytowy staje się nieco skomplikowany, jeśli chodzi o wykorzystanie kredytu, czyli stosunek zadłużenia do dostępnego kredytu na rachunkach odnawialnych. Czynnik ten stanowi 30% Twojej oceny kredytowej FICO (i 23% Twojej oceny VantageScore).

  Oprócz tego, że karty obciążeniowe nie są kontami odnawialnymi z saldami obrotowymi, brakuje im również limitów kredytowych. Z tego powodu VantageScore i nowsze wersje modelu punktacji FICO wykluczają salda kart obciążeniowych z wykorzystania. „Uważamy, że większość stosowanych obecnie ocen wyklucza karty obciążeniowe z użytkowania – mówi Barry Paperno, menedżer ds. Obsługi klienta w myFICO.com.

  W związku z tym wysokie salda na kartach obciążeniowych nie wpłyną na współczynnik wykorzystania kredytu, co jest potencjalnym ratunkiem dla Twojej zdolności kredytowej, jeśli musisz dokonać dużego zakupu. Na przykład, jeśli chcesz wydać 10 000 USD, skorzystanie z karty obciążeniowej to świetny sposób na uniknięcie konsekwencji dokonywania tego zakupu przy użyciu karty kredytowej z limitem 12 000 USD.

  Którzy wydawcy oferują karty obciążeniowe?

  Obecnie American Express jest jedynym głównym dostawcą kart kredytowych oferującym karty obciążeniowe. Chociaż możliwe jest uzyskanie karty obciążeniowej od mniej znanego dostawcy, jeśli jesteś na rynku karty obciążeniowej, zacznij od sprawdzenia najlepszych kart obciążeniowych American Express.

  Karty obciążeniowe a karty kredytowe

  Pojęcia „karta obciążeniowa i „karta kredytowa są często używane zamiennie, ale jak wiemy, istnieją pewne istotne różnice:

  • Limit wydatków: karta obciążeniowa nie ma ustalonego limitu wydatków, ale to nie znaczy, że wydatki są nieograniczone. Zamiast tego limit jest dynamiczny i dostosowywany tak, aby odzwierciedlał postrzeganą zdolność nabywczą klienta.
  • Odsetki: Karta obciążeniowa musi być opłacana w całości co miesiąc, więc nie są naliczane żadne odsetki.Opłata za opóźnienie: Zamiast naliczać odsetki, saldo niezapłaconej karty obciążeniowej powoduje naliczenie opłaty za zwłokę, która zazwyczaj stanowi procent zaległej kwoty opóźnienia.Opłata roczna: wszystkie karty obciążeniowe mają opłaty roczne, chociaż niektóre mogą je zrzec w pierwszym roku. Chociaż niektóre karty kredytowe również pobierają opłaty roczne, istnieje wiele opcji, które tego nie robią.Jeśli jesteś w stanie spłacić saldo w całości, nie ma dużej różnicy między tymi dwoma typami kart, chociaż twoja siła nabywcza jest prawdopodobnie nieco wyższa w przypadku karty obciążeniowej. Najlepsze karty kredytowe zapewniają większy wybór, jeśli chodzi o nagrody, elastyczne użytkowanie i tańsze roczne członkostwo. Jednak dla tych, którzy chcą uniknąć odsetek, zdobyć wysokiej klasy nagrody lub potrzebują możliwości wydania dużej kwoty, karta obciążeniowa może być właściwym wyborem.

   Chcesz sprawdzić, czy kwalifikujesz się wstępnie bez wpływu na zdolność kredytową? Sprawdź naszą funkcję CardMatch i wybierz kartę, która najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.