Czy powinienem zaakceptować zwrot pożyczki studenckiej?

17 lutego 2021

Prawdopodobnie jednym z największych żalów wielu absolwentów posiadających pożyczki studenckie jest sposób, w jaki wydali zwrot pożyczki studenckiej. Zwrot pożyczki studenckiej to część pożyczki pozostająca po potrąceniu całkowitych kosztów (czesnego, opłat itp.). 1 Pozostała kwota jest następnie zwracana studentowi w formie czeku, zwykle na początku semestru.

Czeki refundacyjne można wystawiać na tysiące dolarów; i zbyt często uczniowie czują, że mogą wykorzystać te pieniądze, jak im się podoba. Rzeczywistość nie jest oczywiście taka słodka. Zwroty pożyczki studenckiej nie są „darmowymi pieniędzmi; stanowią one część kredytu studenckiego i zostaną uwzględnione w całkowitej kwocie zadłużenia narastającego z tytułu odsetek. Kiedy przychodzi czas na spłatę długu, studenci mogą żałować, że nie zaakceptowali czeku na zwrot pożyczki lubprzynajmniejbyli trochę mądrzejsi, jeśli chodzi o sposób, w jaki go wydali.

W rzeczywistości, według Forbesa, „Powszechnym żalem większości absolwentów college’ów z zadłużeniem z tytułu federalnych pożyczek studenckich jest sposób, w jaki wydawali czeki na zwrot pożyczki studenckiej. Chociaż refinansowanie kredytu studenckiego jest jednym z pomocnych sposobów na zarządzanie rachunkami (i walkę z wcześniejszymi nierozsądnymi decyzjami dotyczącymi wydatków) po ukończeniu studiów, wiedza o tym, jak prawidłowo zarządzać zwrotem pieniędzy, pomoże ci uniknąć nieprzyjemnej sytuacji w przyszłości i jest krokiem we właściwym kierunku przed Twoje pożyczki są nawet wymagalne.

Dlaczego otrzymujesz zwrot pożyczki studenckiej

Całkowita kwota kredytu studenckiego zależy od całkowitych kosztów. Krótko mówiąc, po złożeniu FAFSA i sprawdzeniu kredytu (i być może kredytu twoich rodziców lub współzałożyciela), biuro pomocy finansowej w Twojej szkole rozważa Twój status zapisów, koszt uczestnictwa ioczekiwanewkład rodziny. Odejmują oczekiwaną składkę od kosztu uczestnictwa i określają, jaką pomoc opartą na potrzebach jesteś uprawniony do otrzymania. Aby ocenić pomoc niezwiązaną z potrzebami, szkoła bierze koszty uczestnictwa i odejmuje wszelkie przyznane już środki finansowe. 2 Wielkość pożyczki, do której się kwalifikujesz, bierze pod uwagę wiele czynników i ostatecznie trudno jest podać liczbę dokładnie odpowiadającą Twoim potrzebom. Dzięki temu Twoja pożyczka może z łatwością przekroczyć rzeczywiste wydatki i skutkować zwrotem. Jak wspomniano w poprzednim artykule omawiającym zwroty pożyczek studenckich, środki na Twoim koncie pochodzą z różnych źródeł, w tym z pomocy finansowej, stypendiów, pożyczek studenckich i płatności gotówkowych. Oznacza to, że refundacja wynika z nadwyżki we wszystkich źródłach pomocy,w tym zarówno federalne, jak i prywatne pożyczki studenckie.

W miarę postępów studentów w college’u status finansowy i pakiety pomocowe z pewnością ulegną zmianie. Na przykład dostępne są niezliczone stypendia lub granty, które mogą być w stanie zrównoważyć koszty czesnego, a może hojny krewny jest skłonny pokryć część twoich kosztów utrzymania przez semestr lub dwa. Styl życia ucznia na drugim roku może różnić się od tego na pierwszym roku – wybór nowego planu posiłków, tańszych mieszkań itp. – co z kolei może obniżyć ogólne koszty. Są to wszystkie sposoby, w jakie kwota pożyczki studenckiej może przekroczyć rzeczywiste koszty jako student. Pieniądze pozostałe z pożyczek studenckich są następnie zwracane w formie czeku na zwrot pożyczki studenckiej.

Obliczanie własnych potrzeb w zakresie kredytu studenckiego

Ważne jest, aby samodzielnie obliczyć swoje potrzeby w zakresie kredytu studenckiego, aby dokładnie zrozumieć swoje wymagania i plan budżetu. Pierwszym krokiem jest oszacowanie rocznych kosztów. Obejmują one czesne i opłaty, wydatki na mieszkanie i utrzymanie, książki i materiały, których możesz potrzebować i nie tylko. Następnie określ, ile pieniędzy musisz przeznaczyć na te koszty na podstawie Twoich oszczędności, składek rodzinnych i dochodu. Kiedy już to ustalisz, będziesz w stanie ocenić swoją lukę w finansowaniu. Z kolei luka w finansowaniu pomoże Ci oszacować kwotę, którą będziesz musiał pożyczyć za pośrednictwem pożyczek, aby pokryć wydatki, których nie są w stanie Twoje własne pieniądze. Korzystanie z kalkulatora kredytu studenckiego to świetny sposób na rozpoczęcie i ogólne określenie pożyczek, których będziesz potrzebować.

Posiadanie budżetu na lata studiów jest niezbędne, aby śledzić, ile masz i ile jesteś winien. Budżet ten powinien być dynamiczny – dostosowywanie się do zmian każdego roku może przynieść. Jak zauważyliśmy powyżej, styl życia studenta może się drastycznie zmienić w miarę postępów w college’u – czy to poprzez niższe koszty mieszkania, większy wkład rodziny, czy nawet mniejsze środki oszczędnościowe, takie jak ponowne wykorzystanie podręczników i materiałów eksploatacyjnych. Z kolei te zmiany mogą spowodować, że będziesz musiał pożyczyć mniej niż to, co zrobiłeś na początku, a nawet spłacić część swojego długu studenckiego lub spłacić narosłe odsetki. Ważne jest, aby mieć budżet i zaplanować zwrot z wyprzedzeniem, aby móc skutecznie obliczyć, ile potrzebujesz pożyczyć. Planowanie z wyprzedzeniem pomaga budować wiedzę finansową,i sprawia, że ​​lepiej przygotujesz się zarówno na nieplanowane wydatki, jak i odpowiedzialne zarządzanie nagłą gratką. W przyszłości, jeśli będziesz musiał spłacać pożyczki lub współpracować z pożyczkodawcą refinansującym, aby zmniejszyć swój dług, będziesz o wiele lepiej przygotowany finansowo.

Typowe błędy, których należy unikać przy czeku zwrotnym

Istnieje wiele historii o studentach, którzy wydali pieniądze ze zwrotu na udane wyjazdy wiosenne, kupili samochody lub w inny sposób wydali pieniądze na rzeczy, które nie były konieczne. Weźmy przykład Johna Smitha, absolwenta University of Oregon, który ma obecnie 46 lat. 2 Zwrot pożyczki studenckiej zapewnił mu ekstrawagancki styl życia, ale kiedy ukończył szkołę w 1997 r., Spłacał 1400 USD miesięcznie. To był dwukrotność jego czynszu, a na dodatek był bezrobotny. 3 Ostatecznie przyjęcie zwrotu pożyczki studenckiej bez zastanowienia się nad potencjalnymi przyszłymi konsekwencjami finansowymi doprowadzi do narastania zadłużenia. Refinansowanie może pomóc złagodzić odsetki i czas potrzebny na spłatę tego wszystkiego, ale nie może cofnąć tych złych decyzji dotyczących wydatków. Im mniej pożyczysz jako student, tym mniej będziesz musiał spłacić po ukończeniu studiów.

Oczywiście zwrot pożyczki studenckiej może zapewnić studentowi znaczne wydatki. Czasami oznacza to, że uczniowie decydują się nie pracować w szkole, ponieważ mają już źródło gotówki.

Pomijanie możliwości pracy w niepełnym wymiarze godzin ze względu na wygodę łatwego dostępu do pożyczonych pieniędzy jest niefortunnym efektem ubocznym myślenia o przyznaniu pożyczki jako darmowych pieniądzach, a nie pożyczonych. 4 Kiedy po raz pierwszy akceptujesz kredyt studencki, może on nie uwzględniać Twojego potencjału zarobkowego jako studenta. Kampusy uniwersyteckie często oferują wiele możliwości nauki, płatnych staży i innych możliwości zarobkowania na terenie kampusu. Wszystko to może być sposobem na opłacenie szkoły, a także zdobycie znaczącego doświadczenia zawodowego w świecie rzeczywistym i poszerzenie sieci zawodowej, a wszystko to przy jednoczesnym zmniejszeniu zależności od pożyczek studenckich. Czek ze zwrotem pieniędzy oprócz tej ciężkiej pracy nie jest premią ani powodem do rezygnacji. Powinien raczej służyć jako środek do mniejszego pożyczania lub spłaty z góry zamiast zaciągania pożyczek.

Korzyści ze zwrotu pieniędzy

Co więc możesz zrobić, jeśli nie chcesz ryzykować potencjalnych negatywnych skutków, jakie może wyniknąć z przyjęcia zwrotu kredytu studenckiego? Mimo że nie jest to często używana opcja, możesz zwrócić czek ze zwrotem środków. 1 Jeśli nie rozpaczliwie potrzebujesz pieniędzy, odesłanie zwrotu jest bardzo mądrą decyzją. Zwrócenie czeku na zwrot pożyczki studenckiej do Departamentu Edukacji oznacza, że ​​obniżasz całkowite zadłużenie z tytułu pożyczki. Nadwyżka jest potrącana z pakietu pomocy finansowej, co zwalnia Cię z obowiązku jej spłaty po ukończeniu studiów.

Zasadniczo, zwracając czek ze zwrotem środków, natychmiast spłaciłeś kwotę pożyczki. Twój czek ze zwrotem pożyczki studenckiej powinien zawierać instrukcje dotyczące tego, jak przejść przez ten proces. W dłuższej perspektywie zwrot pożyczki studenckiej jest niezwykle korzystny, ponieważ zmniejsza kwotę pożyczki, od której naliczane są odsetki, pozostawiając mniejszy dług do spłaty w przyszłości.

Ci, którzy czują potrzebę zaakceptowania czeku na zwrot pieniędzy, wiedzą, że istnieją lepsze sposoby na wydanie tych pieniędzy, zamiast szaleć na niepotrzebnych rzeczach na studiach. Twoim celem przy wydaniu zwrotu kredytu studenckiego powinno być pokrycie wydatków związanych z edukacją, które nie zostały jeszcze opłacone. Na przykład możesz wykorzystać zwrot pieniędzy na zakup dodatkowych materiałów badawczych, które mogą być potrzebne do ukończenia określonych projektów.

Spróbuj trzymać się budżetu na studiach – pomoże ci to zachować perspektywę na wydatki i przyszłe zobowiązania dłużne. W naszym artykule o tym, jak oszczędzać pieniądze na studiach, podajemy kilka łatwych do wdrożenia pomysłów, które pomogą Ci jeszcze bardziej zwiększyć budżet. Budżetowanie to dobry nawyk, więc wiesz, jak radzić sobie ze spłatą i ewentualnie refinansowaniem po ukończeniu studiów. Kiedy zrozumiesz, jak działają pożyczki i odsetki, będziesz o wiele lepiej przygotowany na przyszłość. Innym dobrym sposobem wykorzystania zwrotu pożyczki studenckiej po przyjęciu jest jej zapisanie. Korzystając z pozostałych pieniędzy ze zwrotu, możesz obliczyć faktycznie potrzebną pożyczkę studencką i pożyczyć ją mniej w następnym semestrze lub zatrzymać zwrot pieniędzy w trybie gotowości w nagłych przypadkach.

Niezależnie od tego, jak wydasz zwrot pożyczki studenckiej, ważne jest, aby pamiętać, że ostatecznie będziesz musiał spłacić tę kwotę wraz z odsetkami.

Po rozważeniu pozytywów i negatywów może wydawać się, że najbardziej rozsądną decyzją byłby zwrot spłaty kredytu studenckiego. Zdajemy sobie jednak sprawę, że czasami możesz potrzebować pieniędzy i nie będziesz w stanie pozwolić sobie na zwrot pieniędzy. W takich przypadkach wskazane jest zaakceptowanie zwrotu kredytu studenckiego, ale należy zachować szczególną ostrożność przy jego wydatkowaniu.

Należy pamiętać, że informacje zawarte na tej stronie są podawane na zasadach ogólnych i mogą nie mieć zastosowania do twoich indywidualnych indywidualnych potrzeb, celów, sytuacji finansowej, doświadczenia itp. LendKey nie gwarantuje, że informacje podane na jakiejkolwiek stronie trzeciej, która LendKey oferuje hiperłącze, które jest aktualne i dokładne w momencie uzyskiwania do niego dostępu, a LendKey nie gwarantuje, że informacje podane na takich zewnętrznych witrynach internetowych (i na tej stronie internetowej) są najlepiej dostosowane do określonych okoliczności. Dlatego warto skonsultować się z ekspertem (doradcą finansowym, szkolnym biurem pomocy finansowej itp.) Przed podjęciem decyzji finansowych, które można omówić na tej stronie.