Czym jest pożyczka SBA Express?

Category: Wyniki Kredytowe
17 lutego 2021

Pożyczka ekspresowa SBA 7 (a) ma mniej przeszkód do przeskoczenia niż inne pożyczki SBA 7 (a), ponieważ nie będziesz czekać na tylu i z powrotem. Oczywiście nadal musisz się zakwalifikować, otrzymasz wsparcie w wysokości do 50% z 350 000 USD, a pożyczka ekspresowa może ostatecznie być dla Ciebie droższa, ale możesz otrzymać decyzję w ciągu 36 godzin od złożenia wniosku o pożyczkę. To właśnie nazywamy ekspresowym! Natomiast najszybszy zwrot, jakiego możesz się spodziewać, składając wniosek o pożyczkę Standard SBA 7 (a), wynosi trzy tygodnie.

Dlaczego pożyczka SBA Express jest tak szybka?

SBA daje swoim pożyczkodawcom Express uprawnienia do podejmowania decyzji kredytowych bez konieczności uprzedniej weryfikacji SBA. Wciąż nie jest to gra typu „free-for-all, ale jest znacznie mniej ping-pongów, z którymi trzeba sobie poradzić. Co oznacza mniej czasu na czekanie.

Jeśli złożysz wniosek i uzyskasz zgodę na pożyczkę SBA Express, możesz zwiększyć szansę, że zostaniesz zatwierdzony do finansowania przez innych, bardziej tradycyjnych pożyczkodawców.

Jak mogę skorzystać z mojej pożyczki ekspresowej?

Pożyczka ekspresowa 7 (a) ma strukturę standardowej pożyczki 7 (a) i jest tak samo wszechstronna w zastosowaniu – można ją wykorzystać jako kapitał obrotowy na pokrycie wszelkich kosztów operacyjnych swojej firmy. Możesz użyć dowolnego zatwierdzonego finansowania, aby zaspokoić różnorodne potrzeby biznesowe, w tym koszty uruchomienia lub finansowanie rozszerzenia działalności. Możesz również użyć funduszy Express Loan do refinansowania zadłużenia lub jako odnawialnej linii kredytowej. Dodatkowe zastosowania obejmują:

Dekoracja mebli i wnętrz.

Maszyny i wyposażenie.

Nieruchomości, budownictwo i remonty.

Kupno nowej firmy.

Czy kwalifikuję się do pożyczki ekspresowej SBA 7 (a)?

Czy prowadzisz działalność nastawioną na zysk i czy zainwestowałeś już własny kapitał? Czy działasz w USA? Czy pod względem wielkości pasujesz do definicji „małej firmy zawartej w SBA? To są najbardziej podstawowe pytania, na które odpowiedzi określą Twoje podstawowe uprawnienia. A potem jest więcej:

Czy próbowałeś finansowania z innych źródeł przed złożeniem wniosku o pożyczkę?

Czy możesz wykazać, że gdzie indziej nie udało Ci się zapewnić wystarczającego kredytu?

Czy jesteś na bieżąco ze spłatami wszelkich długów rządowych?

Czy możesz udowodnić, że będziesz w stanie spłacić pożyczkę?

Czy można Cię uznać za „o dobrym charakterze?

Czy masz wysokie wyniki kredytowe osobiste i / lub biznesowe?

Czy masz odpowiednie doświadczenie w zarządzaniu w swojej branży?

Czy możesz przedstawić praktyczny biznesplan?

Co jeszcze powinienem wiedzieć o pożyczce SBA Express?

Podczas gdy standardowe kredyty SBA 7 (a) mogą być gwarantowane do 85%, SBA będzie gwarantować tylko 50% pożyczki ekspresowej. Oznacza to, że możesz spotkać się z bardziej rygorystycznymi kryteriami zatwierdzania i / lub Twoja pożyczka ekspresowa będzie najprawdopodobniej miała wyższą stopę procentową. Jeśli chcesz i jesteś w stanie podjąć większe ryzyko – i pokazać SBA, że się do tego nadajesz, nie ma się czym martwić.

Należy również zauważyć, że SBA ma podstawowe wymagania dotyczące pożyczki ekspresowej, ale każdy pożyczkodawca może zdecydować się na egzekwowanie dodatkowych, surowszych wymagań. Tylko dlatego, że są uważani za najłatwiejszy rodzaj pożyczki SBA do zakwalifikowania się (ze względu na ich mniej idealne warunki), nie oznacza, że ​​pożyczki ekspresowe są całkowicie łatwe.

Podczas gdy część procesu zatwierdzania pożyczki przez SBA jest znacznie szybsza, reszta procesu finansowania nadal wymaga czasu. Szybkość akceptacji pożyczkodawcy musi również uwzględniać Twoją oś czasu. Większość pożyczkodawców Express Loan to banki, które zazwyczaj wymagają dużej ilości papierkowej roboty i czasu na złożenie wniosku.