Dlaczego nowa karta kredytowa może nie być wyświetlana w raporcie kredytowym

17 lutego 2021

Do 20 kwietnia 2021 roku Experian, TransUnion i Equifax będą oferować wszystkim konsumentom w USA bezpłatne cotygodniowe raporty kredytowe za pośrednictwem AnnualCreditReport.com, aby pomóc Ci chronić zdrowie finansowe podczas nagłych i bezprecedensowych trudności spowodowanych przez COVID-19.

W tym artykule:
 • Po jakim czasie nowa karta kredytowa pojawi się w raporcie kredytowym?
 • Powody, dla których konto może się nie pojawiaćCo zrobić, jeśli Twoja karta kredytowa nadal się nie wyświetlaGdy tylko konto karty kredytowej zacznie się pojawiać w raportach kredytowych, możesz użyć karty do stworzenia wspaniałej historii kredytowej i uzyskania wysokich wyników kredytowych. Jednak możesz być zaskoczony, gdy odkryjesz, że nowe konto nie jest od razu wymienione w raporcie kredytowym – a czasem w ogóle.

  Nowa karta kredytowa może nie pojawić się w raporcie kredytowym z powodu opóźnienia lub pominięcia w raportowaniu kredytowym. Oto, co możesz z tym zrobić.

  Po jakim czasie nowa karta kredytowa pojawi się w raporcie kredytowym?

  Załóżmy, że znalazłeś idealną kartę kredytową. Złożyłeś wniosek online i zostałeś natychmiast zatwierdzony. Gdy karta pojawi się około tygodnia później, postępuj zgodnie z instrukcjami aktywacji i dokonaj kilku opłat. Po całej tej aktywności konto powinno pojawić się w raportach kredytowych do tego momentu, prawda? Niekoniecznie.

  To wystawca karty kredytowej przesyła informacje o koncie do trzech głównych biur informacji kredytowej: Experian, TransUnion i Equifax. Gdy biura otrzymają informacje o koncie, zaczną uwzględniać je w raportach kredytowych. Następnie co miesiąc wystawca karty kredytowej będzie aktualizował biura o najnowsze informacje o saldzie i aktywności płatniczej.

  Ale ten proces może na początku zająć trochę czasu. Każda firma obsługująca karty kredytowe ustala własne terminy i cykle płatności oraz aktualizuje biura o różnych porach miesiąca. Dotyczy to również sytuacji, gdy po raz pierwszy powiadomi biura o wydaniu nowej karty kredytowej.

  W zależności od wystawcy karty kredytowej, możesz spodziewać się, że karta kredytowa pojawi się w raporcie kredytowym od 30 do 60 dni po dacie jej przyznania, w zależności od zakończenia cyklu rozliczeniowego karty. Może być konieczne skontaktowanie się z wydawcą karty kredytowej, aby poznać datę zakończenia cyklu rozliczeniowego.

  Powody, dla których konto może się nie pojawiać

  Chociaż opóźnienie w wyświetlaniu nowego konta w raporcie kredytowym może być często przypisane do osi czasu wystawcy karty w dostarczaniu informacji o koncie do biur kredytowych, istnieje kilka innych potencjalnych wyjaśnień. Na przykład:

  • Pomyłka identyfikacyjna : Możliwe, że Twoje imię i nazwisko oraz numer ubezpieczenia społecznego nie zostały poprawnie wprowadzone podczas składania wniosku o wydanie karty kredytowej. W takim przypadku konto nie jest powiązane z Twoim plikiem kredytowym, więc nie zostanie połączone z Tobą.
  • Firma nie uczestniczy w procesie sprawozdawczości kredytowej : nie ma przepisów, które nakładają na kredytodawcę obowiązek przesyłania informacji do biur informacji kredytowej. Większość firm obsługujących karty kredytowe tak robi, ale kilka decyduje się na współpracę tylko z jednym lub dwoma biurami, a nawet całkowicie rezygnuje. Przed złożeniem wniosku o kartę często dobrze jest skontaktować się z wydawcą karty, aby upewnić się, że rozumiesz jego proces sprawozdawczości kredytowej. Usterka techniczna : Chociaż jest to rzadkie, problem techniczny może uniemożliwić wyświetlenie konta w raporcie kredytowym, nawet jeśli pożyczkodawca dostarcza informacje do biur. Na przykład może się tak zdarzyć, ponieważ dwie firmy obsługujące karty kredytowe są w trakcie łączenia. W takich sytuacjach konto może być nieobecne w raporcie kredytowym do czasu zakończenia konsolidacji. Dobra wiadomość: pominięcie jest krótkie i tymczasowe, więc nie musisz nic robić poza czekaniem. Jest pod inną nazwą firmy : jest też możliwe, że Twoja nowa karta kredytowa znajduje się w Twoim raporcie, ale nie jest wyświetlana zgodnie z oczekiwaniami, więc ją przeoczyłeś. Może otworzyłeś detaliczną kartę kredytową i szukasz, aby pojawiła się pod nazwą domu towarowego. Zamiast tego poszukaj daty wydania konta i limitu kredytu. Możesz zobaczyć, że jest wymieniony pod nazwą banku, który zarządza kontem sklepu. Zagadka rozwiązana!Co zrobić, jeśli Twoja karta kredytowa nadal się nie wyświetla

   Nie panikuj, jeśli otwarta karta kredytowa nie pojawia się w raporcie kredytowym Experian. Może znajdować się na dwóch pozostałych lub tylko jednym, więc wyciągnij raporty kredytowe z innych biur informacji kredytowej i przeczytaj je ponownie. Miejmy nadzieję, że będzie to przynajmniej na jednym z nich. Raporty kredytowe można uzyskać od wszystkich trzech biur kredytowych za pośrednictwem AnnualCreditReport.com lub Experian.

   Nie tam? Wystawca karty kredytowej nie może przesyłać informacji o aktywności na koncie do żadnego z biur. W przyszłości należy uważnie wybrać emitenta, aby mieć pewność, że pojawi się on we wszystkich trzech raportach kredytowych. W razie potrzeby zadzwoń do firmy, aby dowiedzieć się przed złożeniem wniosku.

   Jeśli zauważysz problemy, takie jak błędy identyfikacji, podejmij działania w celu rozwiązania problemu. Zadzwoń do wystawcy karty kredytowej i zaktualizuj swoje dane identyfikacyjne. Aby upewnić się, że pożyczkodawcy mają pełny obraz Twojej historii płatności, chcesz, aby wszystkie Twoje konta pojawiały się w raporcie kredytowym i uwzględniały Twoje wyniki kredytowe.

   Długa historia terminowych płatności w pliku kredytowym pomoże zwiększyć Twoją zdolność kredytową. Jeśli więc Twoja karta kredytowa się nie wyświetla, rozważ dodanie innego rodzaju informacji do raportu kredytowego. Rejestrując się w Experian Boost , możesz dodać rachunki za media i telefon komórkowy do swojego raportu kredytowego bez dodatkowych kosztów – z prawdopodobną korzyścią w postaci wzrostu zdolności kredytowej. Rozsądne jest, aby te terminowe płatności działały na Twoją korzyść!