Dlaczego powinienem skorzystać z usług brokera kredytów hipotecznych?

17 lutego 2021

24 grudnia Dlaczego warto skorzystać z usług pośrednika hipotecznego?

Należy skorzystać z usług brokera kredytów hipotecznych ze względu na dostępność produktów. Mogą być Twoim punktem kompleksowej obsługi dla wszystkich Twoich potrzeb w zakresie finansowania domu. Współpracują z setkami, a czasem tysiącami różnych banków i pożyczkodawców, aby znaleźć program odpowiedni dla Ciebie. Broker kredytów hipotecznych, zwany także urzędnikiem ds. Pożyczek, może zasadniczo pomóc w przypadku wszystkich rodzajów kredytów, wszystkich rodzajów dochodów i wszystkich dostępnych typów programów pożyczkowych. Posiadanie jednej osoby lub zespołu osób zajmujących się wszystkimi Twoimi potrzebami finansowymi i Twoją specyficzną sytuacją i zapoznających się z nimi jest o wiele bardziej korzystne niż zatrudnienie kogoś do zakupu domu, a następnie kogoś innego do refinansowania domu, a następnie kogoś nowego do uzyskania domu linia kredytowa kapitałowa. Broker kredytów hipotecznych powinien być Twoim zaufanym doradcą,doskonałe źródło informacji i łącze do wyszukiwania innych wykwalifikowanych i godnych zaufania partnerów, takich jak pośrednicy w handlu nieruchomościami, agenci ubezpieczeniowi domów, wykonawcy remontów domów itp.… Korzystanie z usług pośrednika hipotecznego oczywiście niesie ze sobą mnóstwo korzyści. Ponad 75% wszystkich kredytów hipotecznych zaciągniętych w ciągu ostatnich kilku lat było obsługiwanych przez brokerów hipotecznych.

Kredyt hipoteczny nie jest taki, jak dwadzieścia, a nawet dziesięć lat temu. Pożyczkodawcy podzielili się na nisze. Czy bank, do którego aplikujesz, zaspokoi Twoją niszę? Może, a może nie. Czy nie byłoby lepiej złożyć wniosek u pośrednika oferującego pełną obsługę kredytów hipotecznych, który może znaleźć bank lub pożyczkodawcę, który ma najlepszy program i stawki w Twojej sytuacji?

W większości przypadków pośrednik kredytu hipotecznego może zapewnić znacznie więcej opcji niż bankier. Dostęp do wszystkich typów banków daje brokerom więcej możliwości. Podczas gdy bankier musi prowadzić działalność w oparciu o określone zasady bankowe.

Broker kredytów hipotecznych musi ujawnić kwotę, którą zarabia w ramach premii za spread od zysku (zwanej również rabatem). Bankowcy nie muszą tego robić. Czy chciałbyś wiedzieć, ile Twój specjalista od kredytu hipotecznego zarabia na Twojej pożyczce, czy też chciałbyś pozostać w ciemności?

Korzystanie z usług brokera kredytów hipotecznych zapewnia elastyczność w zakresie strukturyzacji kredytu hipotecznego. Pod względem świadczenia usługi pośrednik kredytu hipotecznego nie różni się od bankiera, jednak różnica polega na tym, jaką usługę może świadczyć. Udanie się do lokalnego banku i złożenie wniosku o pożyczkę zazwyczaj powoduje utratę niektórych programów wartości dodanej, które nie są dostępne w ramach linii produktów tych banków. Całkowity czas zamknięcia nie różni się od brokera lub bankiera, a chodzenie z bankiem nie daje korzyści z tytułu zgody, a z brokerem może przebiegać szybciej i płynniej. Jest wielu pożyczkodawców, którzy nie udzielają pożyczek bezpośrednio ogółowi społeczeństwa i właśnie tam broker może pomóc w znalezieniu programów i warunków, które przyniosą największe korzyści.

Dostępność to kolejna ważna cecha brokerów. Zwykle dostęp do urzędnika pożyczkowego będziesz mieć poza normalnymi godzinami pracy.

Skorzystanie z usług pośrednika hipotecznego może być również mądrą decyzją, gdy martwisz się o kwestie kredytowe. Twój specjalista od kredytów hipotecznych będzie mógł zapoznać się z Twoim raportem kredytowym i udzielić przydatnych wskazówek dotyczących rozwiązania problemów lub skierować Cię do zaufanej firmy naprawczej. Banki na ogół nie oferują tego typu usług i są bardziej skłonne do odrzucenia Twojego wniosku niż pomocy w uzyskaniu Twojej akceptacji.

»WYŁĄCZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI:Informacje zawarte w tym artykule„Dlaczego powinienem korzystać z usług pośrednika hipotecznegostanowią zbiór wkładów licencjonowanych specjalistówzajmujących się kredytamihipotecznymi i nie są opiniami Broker Outpost LLC. Zawsze skonsultuj się z licencjonowanym specjalistą przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny.