Bank Anglii. Zagrożenia dla stałości finansowej po Brexicie

Bank Anglii ogłosił, hdy zagrożenia dla stabilności finansowej, przed którymi ostrzegano przed Brexitem, zaczynają być dostrzegalne. Od dnia referendum - 23 czerwca, do 1 lipca funt szterling stracił średnio w relacji do odwiedzenia dolara 9 proc.

Bank Anglii podkreślił także, że wartość akcji wspaniałych banków spadła średnio o 20 proc., podczas kiedy rentowność 10-letnich brytyjskich obligacji spadła o 52 punkty bazowe.

By udźwignąć gospodarkę Wielkiej Brytanii na właściwym poziomie, Bank Anglii obniżył wymogi kapitałowe dla banków na co najmniej rok. Przy ten sposób chce ośmielić je do udzielania kredytów i uwolnić w pożyczkach dla gospodarstw domowych jak i również firm 150 mld funtów.

Tagi: Brexit Ogromna Brytania Unia Europejska Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij po link „Zgłoś Facebookowi” obok wybranym poście. Regulamin jak i również zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się którego adres to https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Należy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kliku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

NotowanieAfera Volkswagena dotyczy też Polski

Związane z

Kategoria

Aktualności