CD Projekt wart jest 10 mld zł. Rekordowa weryfikacja twórcy Wiedźmina

Wartość rynkowa KOMPAKT Projektu po raz następny przebiła poziom 10 mld zł. Notowania twórcy "Wiedźmina" przez pierwsze godziny środowego handlu nieco traciły, jednak po krótkiej walce z niedźwiedziami byki znów wzięły górę i w rezultacie wycena ponownie skoczyła do odwiedzenia rekordowych poziomów. Po przy jednym spotkaniu pierwszy kapitalizacja CD Projektu przebiła 10 mld zł we wtorek 12 września.

Notowania producenta konsol rosną w tym roku kalendarzowego jak szalone. Od stycznia podrożały już o więcej niż 100 proc. Przy takiej dynamice wzrostu CD Projekt ma spore szanse w szybkim tempie "dogonić" takich gigantów, jak LPP, Cyfrowy Polsat, czy mBank, których kapitalizacja przekracza dziś 16 mld zł. Już teraz twórca "Wiedźmina" wart wydaje się więcej niż Alior Pula (8, 3 mld zł) czy Tauron (7 mld zł).

Skąd tenże rajd? Być może wydaje się być on rezultatem kilku pozytywnych rekomendacji biur maklerskich. Na początku września zalecenie "kupuj" podtrzymał Erste, ustalając cenę docelową spółki na szczeblu 121, 5 zł. Obecnie jeden papier CD Projektu kosztuje około 106 złotych, innymi słowy, że według Erste notowania firmy mogą wzrosnąć jeszcze o 14 proc. Wcześniej w podobnym tonie wypowiedziały się DM BOŚ, który również wydał rekomendacje "kupuj", przy opłacie docelowej 103, 4 zł. Kurs CD Projektu w tej chwili dawno pokonał ten poziom.

Foto: Stooq CD Projekt - notowania

"Gwint" koniem pociągowym

Tomasz Rodak, analityk DM BOŚ uważa, iż Gra Gwint może stać się kluczowym narzędziem tuż przy zdobywaniu dużego kawałka globalnych przychodów z kolekcjonerskich gier karcianych. Ponadto CD Plan może zostać beneficjentem odmian na rynku gier, które idą w stronę wzrastającej monetyzacji poprzez mikrotransakcje i tryb online. Może to mieć kluczowe znaczenie dla "Gwinta" i - co jest mniej oczywiste - dla trybu wieloosobowego Cyberpunk 2077.

W kolejnym kwartale 2017 roku CD Projekt zarobił na czysto 73, 3 mln złotych, a więc o 28 proc. więcej niż zanim rokiem. Zysk EBITDA rdr spadł o 30, 9 proc. do 91, 8 mln zł, ale to nadal dużo większą ilość wiadomości niż spodziewał się sektor (64 mln zł). Zyski wyniosły zaś 155, 5 mln zł i chociaż także były niższe rok do roku, to przewyższyły szacunki o 21, 5 proc.

CD Projekt stawia na gry rodzaju multiplayer

Władze CD Projekt gwarantują, że Wiedźmin 3 "nie starzeje się i wciąż się fantastycznie sprzedaje". W związku z nowymi rodzajami konsol PS i Xbox obsługujących format 4K spółka wyda niedługo Wiedźmina 3 oczywiście w tej wersji. Ale na tym nie koniec. Adam Kiciński, prezes CD Projektu ujawnił, hdy spółka chce rozwijać wzór biznesowy gier typu wieloosobowy.

- Gwint na platformie GOG Galaxy pokazał nasz potencjał w segmencie multiplayerowym i chcemy rozwijać ten model biznesowy – zapowiedział, wskazując, że będą systematycznie wprowadzane kolejne ergonomii do GOG Galaxy tak, żeby m. in. ułatwić zewnętrznym deweloperom tworzenie konsol na tę platformę. Spółka wciąż intensywnie pracuje też nad grą Cyberpunk.Bezrobocie w kwietniu wyniosło 13 proc. To więcej niźli prognozowano Informacje

Związane z

Kategoria

Aktualności