Jak korzystać z karty upominkowej iTunes w ramach funkcji Family Sharing (2019)

Category: Karta Kredytowa
17 lutego 2021

Przez Leanne Hays zaktualizowane 23.01.2019

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dodać kartę podarunkową iTunes do swojej grupy rodzinnej, nie szukaj dalej. W tym artykule wyjaśnimy kilka metod korzystania z kart podarunkowych za pośrednictwem Chmury rodzinnej oraz jak skonfigurować Apple ID z funkcją Poproś o zakup aktywowaną dla Twoich dzieci. Chmura rodzinna to świetny sposób, aby cała rodzina była bezpieczna i szczęśliwa w ekosystemie Apple, ale poruszanie się po opcjach udostępniania nie zawsze jest proste. Nie martw się; jesteśmy z Tobą. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o Apple ID, funkcji Poproś o zakup, Chmura rodzinna oraz o tym, jak skonfigurować karty podarunkowe dla różnych członków rodziny.

Opanuj swojego iPhone’a w jedną minutę dziennie:

Zapisz się do newslettera iPhone Life’s Tip of the Day, a każdego dnia będziemy Ci wysyłać wskazówki, aby zaoszczędzić czas i jak najlepiej wykorzystać możliwości iPhone’a lub iPada.

Opanuj swojego iPhone’a w jedną minutę dziennie:

Zapisz się do newslettera iPhone Life’s Tip of the Day, a każdego dnia będziemy Ci wysyłać wskazówki, aby zaoszczędzić czas i jak najlepiej wykorzystać możliwości iPhone’a lub iPada.

Dodaj kartę upominkową iTunes do swojego konta usługi Family Sharing

Jako organizator rodziny płacisz za każdy zakup dokonany przez członków Twojej Grupy rodzinnej; wszystko to jest obciążane dowolną kartą kredytową przypisaną do Twojego Apple ID podczas konfigurowania Grupy rodzinnej. Zastosowanie karty podarunkowej do własnego identyfikatora Apple ID oznacza, że ​​zakupy dokonane przez innych członków grupy rodzinnej będą obciążały Twoją kartę kredytową, ale wszelkie zakupy dokonane po zalogowaniu się do konta Apple ID będą obciążały kartę podarunkową. Ta metoda wymaga od Ciebie prowadzenia ksiąg rachunkowych, ponieważ będziesz chciał śledzić, ile środków masz jeszcze na karcie podarunkowej, w porównaniu z tym, ile każdy członek rodziny wydaje za pośrednictwem Chmury rodzinnej.

Aby dodać kartę podarunkową iTunes do swojego konta na telefonie iPhone, iPadzie lub iPodzie Touch:

 • Stuknij aplikację iTunes Store.
 • Kliknij kartę Polecane.
  • Przewiń na sam dół ekranu i dotknij przycisku Zrealizuj.
  • Użyj aparatu w telefonie, aby zeskanować kartę upominkową iTunes lub ręcznie wprowadź kod karty.Po zrealizowaniu karty pojawi się zaktualizowane saldo, a będziesz mieć możliwość wykorzystania środków na subskrypcję Apple Music lub wykorzystania karty do wykorzystania w sklepie iTunes.

   • Stuknij Gotowe, aby zakończyć, lub Zrealizuj kolejny kod, jeśli chcesz wprowadzić inną kartę podarunkową.Po dodaniu karty upominkowej iTunes wszystkie zakupy zostaną uwzględnione na karcie upominkowej, aż do jej wyczerpania. Następnie Twoja karta kredytowa zostanie obciążona za wszelkie dodatkowe zakupy. Oznacza to, że jeśli nadejdzie termin subskrypcji Apple Music lub członkostwa studenckiego, te subskrypcje zostaną obciążone kartą podarunkową, jeśli na karcie nadal będzie saldo dodatnie.

    Wykorzystaj kartę upominkową iTunes na iPhonie swojego dziecka

    Możesz preferować zastosowanie karty podarunkowej bezpośrednio do Apple ID swojego dziecka, zamiast próbować prowadzić księgę współdzielonych kredytów dla swojej Grupy rodzinnej. Jeśli zastosujesz kartę podarunkową bezpośrednio do Apple ID swojego dziecka, nadal możesz korzystać z funkcji Poproś o zakup, aby zatwierdzać zakupy. Ponieważ karta jest przypisana do ich identyfikatora Apple ID, a nie do rodziny, która jest grupą, koszt zakupów będzie obniżany z karty podarunkowej, dopóki nie zostanie wyczerpana. Jeśli masz pod ręką iPhone’a swojego dziecka, możesz zalogować się do jego Apple ID na jego urządzeniu i dodać kartę podarunkową do swojego konta, wykonując czynności opisane w poprzedniej sekcji. Jeśli nie masz dostępu do ich iPhone’a, możesz również dodać kartę podarunkową do swojego konta zdalnie, korzystając z poniższej metody.

    Przydziel środki iTunes do konta iTunes swojego dzieckaAby przypisać kartę podarunkową do Apple ID dziecka z własnego urządzenia:

    • Przejdź do ustawień.
    • Stuknij w swoje imię u góry.
     • Stuknij swój Apple ID.
     • Stuknij Wyloguj się.
      • Zaloguj się ponownie, używając Apple ID i hasła dziecka.Możesz teraz wrócić do iTunes Store i zrealizować kartę upominkową iTunes swojego dziecka, wykonując czynności opisane na początku artykułu.

       Sprawdź saldo karty upominkowej iTunes

       W każdej chwili możesz sprawdzić saldo karty podarunkowej. Jest to przydatne, jeśli chcesz zmniejszyć ich siłę nabywczą za pomocą funkcji Poproś o zakup, zanim karta podarunkowa zostanie wyczerpana, a karta kredytowa zacznie się obciążać. Aby sprawdzić saldo karty podarunkowej pod kątem własnego lub dziecka Apple ID, wykonaj następujące kroki:

       • Otwórz App Store
       • Stuknij ikonę Apple ID u góry ekranu.
        • Jeśli Twoje dziecko ma saldo kredytowe, pojawi się ono pod jego Apple ID. Jak widać, moja córka nie ma teraz kredytu!Teraz wiesz, jak zdeponować kartę podarunkową iTunes na koncie Apple swojego dziecka z urządzenia lub jego urządzenia oraz jak sprawdzić saldo konta. Mam nadzieję, że te informacje pomogą Ci zachować porządek na kartach podarunkowych wszystkich osób, zapewniając mniej zamieszania i dużo więcej zabawy!