Jak przygotować się na następną wielką recesję 2020 roku

Jak przygotować się na następną wielką recesję 2020 roku
Category: Więc Możesz
16 października 2020

Czy nadchodzi recesja? Najwyraźniej wielu uważa, że ​​wynika to tylko z liczby osób poszukujących informacji na jej temat. Wyszukaj w Google termin „recesja 2020”, a uzyskasz ponad 75 milionów wyników.

Ta troska nie jest pozbawiona sensu. W Co może spowodować recesję w 2020 roku, współautor Forbesa, Bill Conerly, przytoczył następujące potencjalne czynniki:

  • Ciągłe problemy handlowe z Chinami
  • Spowolnienie gospodarcze w Chinach i Europie
  • Płaska globalna produkcja przemysłowa

Aktualizacja stymulatora: Przedstawiono propozycję pakietu stymulacji o wartości 2,2 biliona USD, obejmującą kontrole stymulacji o wartości 1200 USD i zasiłki dla bezrobotnych w wysokości 600 USD

Aktualizacja bodźców: Mnuchin przeciwdziała pakietowi stymulantów o wartości 2,2 biliona dolarów; Czy będzie obejmował kontrole bodźców o wartości 1200 USD i pomoc państwa / miasta?

Aktualizacja bodźców: House Dems opóźnia głosowanie w sprawie nowej ustawy o stymulatorze o wartości 2,2 biliona dolarów; Wspólne podstawy kontroli bodźców, ale przepaść dotycząca pomocy państwa

  • Potencjał dla zaostrzenia polityki pieniężnej Rezerwy Federalnej
  • Wzrost cen ropy
  • Wysoki poziom zadłużenia osobistego

A jeśli myślisz, że obawy dotyczące następnej recesji są przesadzone, mieliśmy 33 recesje w Stanach Zjednoczonych od 1854 r., W tym 12 dopiero od 1945 r. Typowa recesja trwa tylko około 11 miesięcy, przynajmniej w recesjach, które miały miejsce po drugiej wojnie światowej.

Ale co, jeśli, podobnie jak w 2008 roku, mamy kolejną recesję, która jest gorsza od średniej – choćby jedną z rekordowych?

W obliczu recesji z właściwą postawą

Jest kilka rzeczy, o których wszyscy musimy pamiętać na początku recesji.

Weź głęboki oddech! Kiedy nadejdą recesje, ludzie są o zagładzie i przygnębieniu – Twój portfel ucierpi, stracisz pieniądze, Twoja praca może być zagrożona.

Media wykorzystują te obawy. Wiedzą, że strach się sprzedaje. Gdy tylko przeczytasz lub usłyszysz, że zbliża się katastrofa, będziesz potrzebować więcej informacji. Media będą nasycone kolejnymi historiami o zagładzie i mroku, które będą karmić twoje niepewności. Możesz na to absolutnie postawić.

Ale właśnie tego musisz unikać. Zamiast tego opracuj plan ruszenia do przodu, bez względu na to, co dzieje się w gospodarce.

„Zbyt dużo czasu spędza się na myśleniu o strachu przed następną recesją”, ostrzega Tom Diem z Diem Wealth Management w Fort Wayne w stanie Indiana. „Zamiast tego pomyśl o dostatku. To wtedy, gdy chcesz awansować w swojej karierze, szczególnie jeśli zajmujesz stanowisko kierownicze. Zanim strach osiągnie najwyższy poziom, będziesz mieć swoje CV i nawiązać pozytywne kontakty z co najmniej kilkoma nowymi menedżerami ds. Rekrutacji ”.

Chodzi o długofalowość. Tutaj skupiam się głównie na implikacjach inwestycyjnych recesji. Inwestowanie polega na podejściu długoterminowym. Musimy to robić w czasie recesji, tak samo jak na rynkach byków.

Warren Buffett podsumował to najlepiej: „Jeśli myślisz o posiadaniu akcji przez 10 lat, nie powinieneś myśleć o tym przez 10 minut”.

Nadejdą recesje i będą miały charakter krótkotrwały. Nie powinny mieć wpływu na Twój długoterminowy plan gry.

„Najlepszym sposobem przygotowania się na recesję jest taki sam sposób, w jaki przygotowujesz się do hossy lub innego scenariusza gospodarczego lub rynkowego” – sugeruje Russ Thornton, doradca finansowy z Atlanty zajmujący się wyłącznie płatnym planowaniem emerytalnym dla kobiet . „Powinieneś mieć osobisty plan finansowy i trzymać się go. Jasne, być może będziesz musiał wprowadzić pewne poprawki do swojego planu, gdy Twoje życie będzie się rozwijać i przedstawi Ci kilka decyzji, które należy podjąć. Ale te dostosowania będą w dużej mierze spowodowane zmianami twoich okoliczności życiowych. Ani Twój plan finansowy, ani decyzje finansowe nie powinny wynikać z bieżących wydarzeń – czy to recesji, czy innych ”.

Strategie przygotowania się do przetrwania i rozwoju w następnej recesji

Nadejdą recesje i nikt z nas nie może nic na to poradzić. Ale najważniejszym wnioskiem jest to, że musimy być przygotowani. Czy można uodpornić swoją karierę i finanse na recesję? A jeśli tak, jak możesz to zrobić?

1. Spłacić cały dług

Zadłużenie jest problemem nawet wtedy, gdy gospodarka kwitnie. Ale to jeszcze większy problem w czasie recesji, kiedy możesz mieć do czynienia z możliwością utraty pracy lub poważnego spadku wartości swoich inwestycji.

Niezależnie od tego, czy chodzi o karty kredytowe, pożyczki studenckie, długi medyczne czy inne rodzaje finansowania, im więcej możesz wyeliminować, tym mniej płatności będziesz mieć. Dzięki temu łatwiej będzie sobie poradzić z utratą pracy, zwłaszcza jeśli jesteś bezrobotny przez kilka miesięcy.

Jeśli nie jesteś w stanie spłacić wszystkich swoich długów, spłacaj lub spłacaj tyle, ile możesz. Im więcej możesz zapłacić, tym silniejsza będzie Twoja sytuacja finansowa, jeśli Twoja osobista sytuacja finansowa zacznie wyglądać na chwiejną.

2. Gotówka jest królem

Istnieją dwa główne powody, dla których warto zaopatrzyć się w gotówkę przed recesją i są one równie ważne.

Pierwsza to przygotowanie na sytuacje awaryjne. Sytuacje nadzwyczajne mogą się zdarzyć w rozwijających się gospodarkach, ale zwykle występują one częściej w recesjach. Dobrze zaopatrzony fundusz ratunkowy to najlepszy sposób na przygotowanie się z wyprzedzeniem. To jedna z najlepszych strategii zapobiegania powracaniu małych problemów finansowych do dużych.

To poważny problem w Ameryce. Badanie przeprowadzone przez GoBankingRates pod koniec 2019 roku wykazało, że 69% Amerykanów ma mniej niż 1000 USD oszczędności. Obejmuje to 45%, które zgłosiły brak oszczędności. Jeśli masz mało gotówki lub nie masz jej wcale, nawet niewielkie nieoczekiwane wydatki mogą przekształcić się w katastrofę finansową.

Problem rozciąga się również na oszczędności emerytalne. Badanie przeprowadzone przez Northwestern Mutual ujawniło, że 22% Amerykanów zaoszczędziło mniej niż 5000 USD na emeryturę, a 15% nie ma żadnych oszczędności emerytalnych. To 37% dorosłej populacji.

Jeśli w przeszłości nigdy nie udało Ci się zgromadzić dużej ilości gotówki, możesz to zrobić na kilka sposobów. Przestań kupować rzeczy. Zacznij sprzedawać rzeczy, których nie potrzebujesz. Anuluj wszelkie subskrypcje lub usługi, których nie potrzebujesz. I upewnij się, że przekierowałeś oszczędności z tych wszystkich wysiłków na zasilenie funduszu awaryjnego.

Drugi powód zwiększenia zapasów gotówki ma związek z następną strategią recesji…

3. Inwestuj dalej

Kiedy rynki finansowe są chwiejne, ludzie wpadają w panikę. Kiedy pracowałem z ludźmi w mojej praktyce planowania finansowego, widziałem i słyszałem, jak wielu chciało sprzedać wszystko i zacząć zarabiać na gotówce. To absolutnie najgorsza strategia i spędziłem dużo czasu na odprowadzaniu ludzi z tej półki.

Zrozumiałe jest, że chcesz iść do kasy, jeśli jesteś na emeryturze. Ale jeśli nadal pracujesz i uczestniczysz w planie 401 (k), musisz inwestować długoterminowo.

„Konto emerytalne w miejscu pracy jest najprawdopodobniej największym zasobem na emeryturę” – mówi Matthew Jackson, prezes Fort Collins, Solid Wealth Advisors, LLC z siedzibą w Kolorado i autor nr 1 bestsellera „The Retirement Dreammaker”. „Uzyskanie regularnej pomocy w zrównoważeniu alokacji aktywów na koncie emerytalnym w miejscu pracy w oparciu o aktualne warunki rynkowe i indywidualną tolerancję na ryzyko jest ważne. Nie ma jednej uniwersalnej strategii inwestycyjnej. Uważaj również na fundusze dat docelowych. Ich alokacja aktywów może po prostu opierać się na wieku osoby, a nie na aktualnych warunkach rynkowych i indywidualnej tolerancji na ryzyko ”.

To również wraca do koncepcji Cash is King. Jeśli gromadziłeś gotówkę, będziesz mieć dostępne fundusze na zakup na rynku. Jest to ważniejsze niż kiedykolwiek w przypadku recesji, ponieważ można kupować akcje po obniżonych cenach.

„Strategia inwestycyjna, która sprawdza się najlepiej w czasie recesji, polega na utrzymywaniu niewielkiego zadłużenia konsumenckiego lub braku jego posiadania, własnej gotówki i odwadze do kupowania na samym dnie” – radzi Anthony Montenegro, założyciel The Blackmont Group i twórca 401kwealthguide. com. „Wielu ekonomistów było zdania, że ​​w ciągu najbliższych 18 miesięcy nadejdzie recesja. Prawda jest taka, że ​​recesja zawsze nadchodzi. Najważniejsze jest to, że będziesz chciał wprowadzić zmiany w swoim portfelu inwestycyjnym przed spadkiem. ”

Fakty potwierdzają tę strategię. Wracając do 1926 r., Średnia strata na giełdzie podczas bessy – która generalnie odpowiada recesji – wynosiła 38%, średnio przez 1,3 roku. Jednak hossa wychodząca z tych bessy przyniosła średnie skumulowane zwroty w wysokości 339% w ciągu 6,6 roku. To wzrost, którego nie chcesz przegapić z powodu krótkoterminowego spadku rynku.

Na przykład po tym, jak S&P 500 stracił 36% w 2008 r., Zyskał 26% w 2009 r. Nie jest możliwe określenie czasu na rynku, ale gdybyś inwestował w okresie spowolnienia w 2008 r., Byłbyś na dobrej pozycji, aby skorzystać z duże zyski w 2009 roku i latach następnych.

Z perspektywy czasu – czego wprawdzie nikt nie miał w 2008 roku – był to najlepszy rok na kupowanie akcji od dziesięcioleci.

4. Budowanie „IA” – zasobów intelektualnych

Chodzi o podnoszenie swoich umiejętności i kwalifikacji. Jeśli nadchodzi recesja, jedną z najlepszych strategii utrzymania się na froncie kariery jest doskonalenie swoich umiejętności. Może to oznaczać zdobycie wyższego stopnia. Ale może to również oznaczać udział w kursach online lub uzyskanie ważnego certyfikatu – wszystkiego, co może pomóc w rozwoju Twojej kariery.

Krótko mówiąc, będziesz robić wszystko, aby zwiększyć swoją wartość na rynku pracy.

W trakcie możesz przygotowywać się do nowej pracy, a nawet do zupełnie nowej kariery. Tak czy inaczej, przygotowanie się z wyprzedzeniem jest najlepszym sposobem, aby uniknąć oślepienia utratą pracy podczas recesji.

5. Utwórz Side Hustle

„Pośpiech na boku” to popularny termin, ale wolę o nim myśleć jak o biznesie pobocznym. W najlepszym scenariuszu jest to rodzaj działalności, która przyniesie dodatkowe dochody podczas wykonywania innych czynności – na przykład pracy w zwykłej pracy.

Może to być biznes online lub offline, ale jest to coś, co stworzysz jako sposób na generowanie dodatkowego dochodu i dywersyfikację źródeł dochodu.

Może się zdarzyć, że na początku zarabiasz tylko kilkaset dolarów miesięcznie. Ale w miarę postępów w końcu otrzymasz do 1000 USD miesięcznie. Jeśli stracisz pracę, Twój boczny zgiełk będzie ważnym dodatkowym źródłem przychodów. Uzupełni inne źródła, takie jak odprawy czy zasiłki dla bezrobotnych.

Ale jeśli uda ci się zbudować boczną pośpiech do punktu, w którym zarabiasz co najmniej 1000 USD miesięcznie, podczas gdy nadal masz pracę na pełny etat, utrata tej pracy może dać ci dodatkowy czas potrzebny na to, by ją poświęcić. coś większego. Może nawet stać się twoim następnym głównym zajęciem.

Wniosek

Jeśli nadchodzi recesja, absolutnie nie czas na panikę. Zamiast tego, skup swój czas, wysiłek i energię na robieniu tego, co jest potrzebne do rozwoju, nawet jeśli gospodarka zmierza na południe.

Ostatecznie kolejna recesja będzie tylko tymczasowa. Możesz teraz zdecydować, że podejmiesz kroki w celu zapewnienia sobie pomyślności, gdy to się skończy.

Jeśli spojrzysz na to, co stało się na giełdzie od ostatniego krachu w 2008 roku, oczywiste jest, że kroki, które podejmiesz, aby się przygotować teraz, przyniosą duże korzyści później. Ignoruj ​​nagłówki i rób swoje plany!