Jak sprzedawać bitcoiny

Jak sprzedawać bitcoiny
Category: Mogą Pomóc
16 października 2020

Sprzedaż bitcoinów nie różni się zbytnio od kupowania bitcoinów. Znalezienie giełdy Bitcoin lub partnera handlowego, który zapłaci Ci wybraną metodą płatności, jest pierwszym krokiem. Stamtąd możesz dokonać transakcji, aby sprzedać swoje bitcoiny.

Sprzedaż bitcoinów za gotówkę

Istnieją trzy sposoby na zdobycie gotówki za bitcoiny:

1. Sprzedawaj bitcoiny osobiście za gotówkę

2. Sprzedawaj bitcoiny w bankomacie za gotówkę

3. Sprzedawaj bitcoiny online za wpłatę gotówki

Sprzedawaj Bitcoiny osobiście za gotówkę

Osobista sprzedaż bitcoinów za gotówkę to prywatny sposób sprzedaży bitcoinów. W większości przypadków kupujący nie żąda żadnych informacji, nie ma też kwestii związanych z KYC lub AML. LocalBitcoins to najpopularniejsza z wielu usług, które pomogą Ci znaleźć lokalnych kupców do osobistego spotkania.

Możesz znaleźć partnera do handlu gotówkowego w lokalnej Bitcoin Meetup Group. Ponieważ te spotkania są wypełnione innymi użytkownikami Bitcoin, nietrudno jest znaleźć kogoś chętnego do wymiany. Jeśli grupa Meetup w Twojej okolicy spotyka się często, może to być dobry sposób na znalezienie partnera handlowego do regularnych zakupów.

Jeśli w Twojej okolicy nie ma grupy Meetup, kolejnym sposobem na znalezienie lokalnych handlowców jest sprawdzenie Facebooka pod kątem grup lokalnych. Tyle osób znajduje partnerów handlowych w krajach takich jak Wenezuela czy Izrael.

Mycelium Local Trader jest częścią portfela Mycelium Android Wallet. Działa jak LocalBitcoins, ale ma mniej użytkowników. W dużym mieście z dużą liczbą użytkowników Local Trader może pomóc w znalezieniu partnerów handlowych. Tylko transakcje gotówkowe.

W przypadku wymiany gotówki skorzystaj z najlepszych praktyk wyjaśnionych na końcu tego posta.

Sprzedaż za gotówkę w bankomacie Bitcoin

Bankomaty Bitcoin to kolejny łatwy sposób na sprzedaż bitcoinów za gotówkę, jeśli masz szczęście, że masz bankomat Bitcoin w swojej okolicy. Niektóre bankomaty pozwalają tylko na kupowanie bitcoinów, podczas gdy inne oferują zarówno kupno, jak i sprzedaż. Możesz użyć radaru bankomatowego Coin, aby sprawdzić lokalizacje i określić, czy Twój lokalny bankomat oferuje oba.

Sprzedawaj bitcoiny za gotówkę online

Usługi takie jak LocalBitcoins i BitQuick mogą pomóc w przyjmowaniu płatności gotówkowych za bitcoiny online. Tworzysz zlecenie sprzedaży w jednej z witryn. Gdy kupujący zaakceptuje Twoją ofertę, otrzyma dane Twojego konta bankowego. Kupujący następnie dokonują wpłaty gotówkowej na Twoje konto bankowe. Po potwierdzeniu płatności bitcoiny zostaną przekazane sprzedającemu z depozytu.

Sprzedaż bitcoinów online

Sprzedaż bitcoinów online jest wygodna, ale znacznie mniej prywatna niż sprzedaż bitcoinów za gotówkę. Korzystając z usług takich jak Coinbase lub Circle, możesz sprzedawać bitcoiny na swoje konto bankowe (oba) lub na kartę kredytową lub debetową (tylko Circle). Coinbase jest dostępny w Stanach Zjednoczonych, większości krajów Europy, Kanadzie i Singapurze. Circle jest dostępny tylko w USA

Kraken i BitStamp to dobre opcje dla Europejczyków. Najnowsza funkcja BitStamp umożliwia użytkownikom wypłacanie bitcoinów za złoto.

LocalBitcoins to kolejna opcja sprzedaży online. Ponieważ LocalBitcoins jest usługą depozytową, kupujący i sprzedający mogą swobodnie uzgadniać warunki handlowe. LocalBitcoins nie ma kontroli nad dostępnymi metodami płatności. Użytkownicy mogą swobodnie korzystać z innych popularnych metod płatności, takich jak Skrill, NETELLER, PayPal lub wpłata gotówkowa.

Odwiedź stronę zakupu w tej witrynie, aby uzyskać dodatkową pomoc w znalezieniu wymiany w swoim kraju.

Sprzedawaj Bitcoiny wydając

Nie ma powodu, dla którego sprzedaż bitcoinów musi ograniczać się do otrzymywania pieniędzy fiducjarnych. Teraz, gdy za pomocą bitcoinów można kupić prawie wszystko, dla niektórych lepszym rozwiązaniem może być sprzedaż poprzez kupowanie towarów.

Możesz na przykład opłacać miesięczne rachunki za pomocą bitcoinów. Cashila, europejski licencjonowany procesor płatności, to dobra opcja, która pozwala płacić za rachunki lub inne usługi, które akceptują przelew bankowy SEPA.

Nawet jeśli nie potrzebujesz towaru, kupowanie złota za pomocą bitcoinów to kreatywny sposób na „sprzedaż” bitcoinów bez korzystania z wymiany.

Jak sprzedawać duże ilości bitcoinów

Firmy zajmujące się przekazem Bitcoin, kupcy i handlowcy mogą mieć duże ilości bitcoinów. Korzystając z handlu OTC, można wypłacić monety o wartości milionów dolarów.

Genesis i itBit oferują obecnie największą płynność wśród transakcji OTC Bitcoin. Firmy te są jednak bardziej nastawione na instytucje niż osoby. Jeśli jesteś po prostu posiadaczem Bitcoinów i chcesz dokonać wypłaty, lepszym rozwiązaniem może być wymiana z wysoką płynnością, taka jak Bitstamp, BitFinex, Kraken lub Coinbase.

Najlepsze praktyki sprzedaży bitcoinów

Uzyskanie dobrej ceny

Sprzedaż bitcoinów za gotówkę na LocalBitcoins często przynosi najlepszą cenę sprzedaży. Lokalni nabywcy bitcoinów chętnie kupują bitcoiny prywatnie i są skłonni zapłacić nawet o 10% więcej. Sprzedaż osobista wymaga więcej wysiłku niż inne metody, ale jest tego warta, jeśli chcesz uzyskać najlepszą cenę za swoje monety.

Sprzedaż w bankomacie Bitcoin zwykle nie jest dobrym pomysłem, ponieważ większość z nich pobiera 5-10% za sprzedaż. Możesz użyć radaru bankomatów Coin, aby sprawdzić bankomaty w Twojej okolicy i porównać opłaty.

Sprzedaż online do biura maklerskiego lub na giełdzie to przyzwoity sposób na wypłatę. Opłaty przy użyciu tych metod wynoszą zwykle 0,2-1% za transakcję.

Bezpieczeństwo handlu gotówkowego

Jeśli handlujesz osobiście za gotówkę, spotkaj się w miejscu publicznym. Nie ma powodu, aby ryzykować skakanie lub kradzież. Zarówno profile LocalBitcoins, jak i Mycelium Local Trader pokazują historię i opinie każdego użytkownika, więc handluj tylko z kupującymi, którzy mają pozytywne opinie na temat wielu transakcji.