Kategorie:

Jak urządzić sypialnię z szafą?

Posiadanie garderoby w domu to przywilej, na który nie każdy może sobie pozwolić. Wygospodarowanie dodatkowego pomieszczenia na ubrania czasem jest niemożliwe i konieczne jest zainwestowanie w porządną szafę do sypialni. Jaką szafę wybrać, aby była możliwie najbardziej funkcjonalna, a do tego była dopasowana estetycznie?

Szafa do sypialni

Stojąc przed wyborem szafy, należy zadać sobie kilka pytań. Jak duża powinna być? Ile miejsca powinien zajmować drążek na wieszaki, a ile półki? Czy potrzebuję szuflad? Odpowiedzi na te pytania mniej więcej określą, jaki produkt jest poszukiwany. Ważnym kryterium jest także metraż pomieszczenie, a którym ma stać mebel. W zasadzie od niego najwięcej zależy, ponieważ im większa przestrzeń do zagospodarowania, tym większa szafa może być brana pod uwagę.

Wiele kobiet pewnie zgodzi się ze stwierdzeniem, że nie istnieje coś takiego jak „za duża szafa”, ponieważ to nie mebel jest zbyt duży, tylko ubrań jest zbyt mało. Dlatego lepiej zdecydować się na większą szafę, niż taką, która po kilku latach okaże się zbyt mała i niepraktyczna.

Duża szafa do sypialni

Coraz częściej sypialnie projektuje się w taki sposób, aby pozostawić w nich wnękę na szafę. Duża szafa do sypialni zapewnia miejsce nie tylko na ubrania, ale także na pościele czy ręczniki. Jeżeli nie można pozwolić sobie na szeroką szafę, warto wykorzystać nadstawki do szafy, które będą doskonałe do przechowywania na przykład sezonowych ubrań. Duża szafa z dobrze przemyślanym układem ułatwi jej zagospodarowanie oraz organizację.  

Przesuwna szafa

Szafy z przesuwnymi drzwiami są doskonałym rozwiązaniem do małych sypialni, do takich, w których łóżko stoi na tyle blisko, że standardowe drzwi nie mogłyby być w pełni otwarte. Szafy przesuwne do sypialni charakteryzują się możliwie maksymalnym dopasowaniem do użytkownika. Można wybrać kolor i rodzaj frontów, stworzyć własną unikalną kompozycję z dostępnych paneli, a także wybrać wyposażenie i układ wnętrza szafy. Przesuwne szafy tworzone w konfiguratorach online są alternatywą drogich szaf na wymiar.

Szafa z lustrem Lustro jest niezbędne w codziennym życiu, zwłaszcza dla kobiet, którym jest potrzebne do ułożenia włosów i zrobienia makijażu. Jest obowiązkowym wyposażeniem w pobliżu szafy z prostego powodu – widzimy czy ubrania, które wybraliśmy, odpowiednio się prezentują. Lustro zamontowane na froncie szafy dodatkowo powiększa optycznie pomieszczenia oraz rozjaśnia je.