Kategorie:

Jak urządzić sypialnię?

Sypialnia jest najłatwiejszym pomieszczeniem do umeblowania i zaaranżowania! Zastanawiasz się pewnie dlaczego? Odpowiedź jest prosta – nie potrzebujesz do niej zbyt wielu mebli. Aby sypialnia spełniała swoją funkcję, wystarczy w zasadzie łóżko i szafka nocna. Doskonale wiadomo, że tylko szczęśliwcy posiadają w domu garderobę, dlatego większość sypialni musi być zaopatrzona także w szafę i ewentualnie komodę. To oznacza, że do pełnego umeblowana sypialni wystarczą 4 meble! Pomyślisz: „No dobra, 4 meble i co dalej? Nadal nie wiem jak urządzić sypialnię!”. Czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz.

Postaw na minimalizm

Jak już zostało wspomniane, 4 meble wystarczą, aby sypialnia była kompletna. Pamiętaj, że sypialnia jest miejscem, w którym czujesz się bezpiecznie, jest intymną przestrzenią, miejscem relaksu i odpoczynku, a zatem nie musi robić furory i wzbudzać zachwytów gości. Wizytówką domu i miejscami reprezentatywnymi są korytarz i salon. Sypialnia powinna być funkcjonalna i stonowana, dlatego najlepiej sprawdza się użycie jasnych i subtelnych barw, pojemne i ustawne meble do sypialni, które posłużą latami oraz niewielkie dekoracje. Do ozdobienia sypialni wystarczą kolorowe tekstylia takie jak: kolorowa narzuta, poszewki na poduszki z ciekawym wzorem, pledy i koce oraz dywanik. Zauważ, że wszystkie akcesoria są funkcjonalne i znajdą zastosowanie w sypialni.

Wybór łóżka

Można zastanawiać się nad tym, jak urządzić sypialnię, jednak nawet najpiękniejsze dodatki, najbardziej nowoczesny wygląd pomieszczenia, ani nawet najdroższe meble, nie dadzą takiego komfortu jak solidne łóżko z wygodnym materacem. To w nich tkwi cała magia i dzięki nim pokochasz swoją sypialnię. Odpowiednio dobrany materac, który w należyty sposób wspiera regenerację organizmu, pomaga także odpocząć mózgowi, a dzięki temu jesteśmy wyspani oraz wypoczęci. Z kolei dobre łóżko, to stabilne łóżko. Takie, które nie porusza się i nie skrzypi, podczas najdelikatniejszego ruchu.