Kategorie:

Jak wybrać łóżko do sypialni?

Projektowanie sypialni w dużej mierze zależy od naszego gustu i poczucia estetyki, które niestety nie zawsze idą w parze z możliwościami oraz funduszem, który zostaje przeznaczony na remont i umeblowanie. Niezaprzeczalnie wygląd sypialni ma ogromny wpływ na jakość naszego odpoczynku, na atmosferę, która w niej panuje, a także na to, w jaki sposób odbieramy i jak czujemy się w pokoju, w którym śpimy. Jednak ładne pomieszczenie to nie wszystko, ponieważ najważniejsze jest to, co czyni zwykły pokój sypialnią, czyli łóżko.

Ozdobne łóżka pikowane

W dzisiejszych czasach funkcjonalność idzie w parze z designem. Dotyczy to także łóżek, które nie muszą być nudne, aby były również wygodne. Ozdobne łóżka do sypialni zyskują coraz więcej zwolenników, którzy pragną, aby prosta sypialnia nabrała wyjątkowego look’u. Na rynku już od wielu lat można znaleźć pikowane łóżka, dostępne w rozmaitych kolorach i tkaninach. Jest jednak pewien problem – większość z nich jest bardzo masywna i niewielkich sypialniach zajmuje zbyt wiele miejsca. Czy to oznacza, że właściciele pokoi o małym metrażu nie mogą sobie pozwolić na łoże marzeń? Bynajmniej! Wybierając ten rodzaj łóżka do sypialni, warto zwrócić uwagę na jego dokładny wymiar, ponieważ oznaczenia znajdujące się przy produkcie (90, 120, 140, 160) oznaczają szerokość materaca, lecz nie samej ramy. Odpowiednikiem pikowanych łóżek mogą być ozdobne zagłówki, które zajmują zdecydowanie mniej przestrzeni.

Metraż łóżka

Podczas projektowania sypialni, zwłaszcza pierwszej, marzy się o łożu jak z bajki – wielkim i wygodnym. O ile w dużej sypialni dwumetrowe łoże będzie prezentowało się zjawiskowo, o tyle sypialnia w bloku raczej nie zmieści takiego kolosa. Mniejszy metraż łóżka nie oznacza, że będzie ono niekomfortowe. Łóżka 120 są idealne do pokoju młodzieżowego oraz dla studentów. Z kolei dla pary doskonałym wyborem będą te o szerokości 140 lub 160.

Łóżko z pojemnikiem

Pojemnik w łóżku sypialnianym to prawdziwy skarb, albo raczej skrzynia na skarby! Warto zdecydować się na zakup łóżka do sypialni z pojemnikiem, z kilku prostych powodów:

  • doskonale sprawdza się do przechowywania pościeli,
  • jest idealnym miejscem na zapasowe komplety poduszek, kołder i koców,
  • można w nim trzymać sezonową odzież,
  • przydaje się na przedmioty, których na co dzień nie używamy i nie mamy na nie miejsca w szafach – albumy ze zdjęciami, pamiątki, dekoracje, walizki itp.

Łóżko z pojemnikiem okazuje się bardzo przydatne, gdy zaczyna brakować miejsca, zwłaszcza jeśli w domu nie mamy pomieszczenia typu strych, piwnica lub „graciarnia”.