Kiedy (i jak) poprosić o podwyższenie linii kredytowej

17 lutego 2021

Dążymy do pełnej przejrzystości w naszej misji, aby uczynić świat mądrzejszym, szczęśliwszym i bogatszym. Oferty na The Ascent mogą pochodzić od naszych partnerów – to sposób, w jaki zarabiamy – i nie sprawdziliśmy wszystkich dostępnych produktów i ofert. Ta przejrzystość dla Ciebie jest podstawą naszej rzetelności redakcyjnej, na którą nie ma wpływu wynagrodzenie.

Podziel się tą stroną:

Poproszenie o podwyższenie linii kredytowej może pomóc w podniesieniu zdolności kredytowej. Ale czy powinieneś o to poprosić?

Źródło obrazu: Getty Images

Obecnie na moich kartach kredytowych mam ponad 95 000 USD dostępnych środków. Nie dlatego, że mam zamiar spędzać czas na szaleństwie. To dlatego, że przez lata byłem czujny, aby poprosić o zwiększenie linii kredytowej z każdą możliwą szansą. Ta technika opłaciła się i pomogła mi uzyskać zdolność kredytową powyżej 800.

Poproszenie o zwiększenie linii kredytowej może również pomóc w poprawieniu wyniku – ale musisz wiedzieć, kiedy i dlaczego o nie poprosić.

Dlaczego powinieneś prosić o podwyższenie linii kredytowej?

Zwiększenie linii kredytowej to zwiększenie dostępnego kredytu na istniejącym koncie karty kredytowej. Jeśli wcześniej miałeś 1000 USD linii kredytowej na karcie American Express, poproś American Express o jej zwiększenie. Nie dostaniesz nowej karty, jeśli zostanie zatwierdzona – po prostu będziesz mógł pożyczyć więcej.

Poproszenie o zwiększenie linii kredytowej może pomóc w ocenie zdolności kredytowej, ponieważ wpływa na współczynnik wykorzystania kredytu. To jeden z najważniejszych czynników wpływających na Twój kredyt. Oblicza się go, dzieląc kwotę wykorzystanego kredytu przez kwotę dostępnego kredytu – więc zwiększenie dostępnego kredytu obniży współczynnik.

Gdybyś miał 1000 $ na kredycie i był winien 500 $, Twój współczynnik wykorzystania kredytu wyniósłby 50% (500 $ / 1000 $). Gdyby jednak linia kredytowa wzrosła do 2000 USD i nadal byłaby winna 500 USD, wskaźnik wykorzystania kredytu spadłby do 25%.

Twój wskaźnik wykorzystania kredytu powinien wynosić poniżej 30%, ale im niższy, tym lepiej. Ponieważ nie obciążam moich kart kredytowych kwotą blisko 95 000 dolarów, mój wskaźnik wykorzystania kredytu jest bardzo niski, co pomogło podnieść mój wynik.

Poproszenie o podwyższenie linii kredytowej jest lepsze niż otwarcie nowej karty kredytowej

Otwarcie nowej karty kredytowej może również zwiększyć dostępny kredyt i pomóc w jego wykorzystaniu. Ale prośba o zwiększenie linii kredytowej jest lepszym sposobem na osiągnięcie tego samego. Dzieje się tak, ponieważ otwarcie nowej karty kredytowej obniża średni wiek konta, ale zwykłe zwiększenie istniejącej linii kredytowej już nie.

Wiek konta to kolejny czynnik, który określa Twoją zdolność kredytową. Chociaż nie jest on tak ciężki, jak współczynnik wykorzystania kredytu, starszy średni wiek konta zwiększy Twój wynik, ponieważ pokazuje, że byłeś odpowiedzialny za kredyt przez dłuższy czas.

Otwarcie nowej karty kredytowej spowoduje również umieszczenie zapytania w raporcie kredytowym za każdym razem. Zapytania mogą obniżyć twoją zdolność kredytową, ponieważ pożyczkodawcy denerwują się, gdy zaczynasz ubiegać się o nowy kredyt. Poproszenie o podwyższenie linii kredytowejczasamiskutkuje zapytaniem o Twoje dane, ale często tak się nie dzieje – zwłaszcza jeśli byłeś dobrym klientem, zawsze płaciłeś na czas i za każdym razem prosisz tylko o niewielkie podwyżki.

Kiedy w raporcie kredytowym pojawia się zapytanie, dzieje się tak, ponieważ wystawca karty kredytowej „mocno pociągnął za Twój kredyt. Chociaż prosiłem o dziesiątki podwyżek linii kredytowej, nigdy nie miałem z tego powodu zbytniego nacisku na mój raport. To dlatego, że żądam podwyżek tylko za kilka tysięcy dolarów na raz i zawsze najpierw rozmawiam z wierzycielem.

Kiedy (i jak) należy prosić o podwyższenie linii kredytowej?

Jeśli jesteś przekonany, że poproszenie o podwyższenie linii kredytowej to dobry pomysł, po prostu musisz wiedzieć, jak to zrobić.

Zwykle możesz zalogować się na swoje konto internetowe i poprosić o zwiększenie limitu kredytowego. Zwykle jest to wymienione w Opcjach konta, ale może się różnić w zależności od wydawcy karty. Możesz również zadzwonić do wystawcy karty kredytowej i poprosić o podwyższenie linii kredytowej. Dzwonienie jest dobrym podejściem, ponieważ możesz zapytać, czy żądanie wywoła trudne zapytanie. Jeśli powiedzą tak, możesz zaczekać do innego czasu, aby poprosić o zwiększenie.

Zwiększenie linii kredytowej zostanie przyznane tylko wtedy, gdy wierzyciel jest przekonany, że udzielenie ci większego kredytu nie jest ryzykowne. Nie powinieneś więc prosić o podwyżkę, jeśli ostatnio dokonałeś opóźnionej płatności lub Twoja karta została przekroczona. Jeśli masz już do dyspozycji sporą kwotę kredytu i byłeś odpowiedzialny za dokonywanie każdej płatności na czas, to dobry moment, aby zapytać.

Podczas składania wniosku o podwyższenie linii kredytowej zostaniesz również poproszony o dochód. Jeśli niedawno miałeś podwyżkę, zwiększa to szansę, że Twoja prośba zostanie zatwierdzona – więc rozważ prośbę wkrótce po wzroście dochodów.

Poproszenie o podwyższenie linii kredytowej zajmuje tylko kilka minut – i jest warte wysiłku

Jeśli co kilka miesięcy możesz zwiększyć swoją linię kredytową o niewielką kwotę bez trudnego zapytania w raporcie kredytowym, wkrótce powinieneś mieć tony dostępnego kredytu. Twój wskaźnik wykorzystania kredytu będzie niski, a Twój wynik będzie z tego powodu wyższy. Jeśli uważasz, że możesz się zakwalifikować, zadzwoń dzisiaj do wystawcy karty kredytowej i zapytaj, czy zwiększenie linii kredytowej może być dla Ciebie opcją.

Nasz ekspert od kart kredytowych korzysta z tej karty i może zarobić 1148 USD (poważnie)

Tak długo, jak spłacasz je co miesiąc, karty kredytowe są nie do pomyślenia dla doświadczonych Amerykanów. Chronią przed oszustwami o wiele lepiej niż karty debetowe, pomagają zwiększyć zdolność kredytową i mogą każdego roku odkładać setki (lub tysiące!) Dolarów z powrotem do kieszeni.

Ale przy tak wielu dostępnych kartach musisz mądrze wybierać. Ta najwyżej oceniana karta umożliwia płacenie 0% odsetek od zakupów do końca 2021 r., Oferuje jedne z najbardziej hojnych nagród cashback, jakie kiedykolwiek widzieliśmy (do 5%!), I nadal ma roczną opłatę w wysokości 0 USD.

Dlatego nasz ekspert – który przejrzał setki kart – zapisał się na tę kartę osobiście. Kliknij tutaj, aby uzyskać bezpłatny dostęp do najlepszego wyboru naszych ekspertów.