Kategorie:

Komody do sypialni

Niektóre meble są niezbędne i nie może ich zabraknąć w zasadzie w żadnym pomieszczeniu. Mowa tu oczywiście o komodach, których zastosowanie jest bardzo szerokie. Ta szafka z półkami znajdzie zastosowanie wszędzie z uwagi na fakt, że istnieje wiele różnych konstrukcji, które są odpowiedzią na zróżnicowane zapotrzebowania. I tak komody z samymi szufladami doskonale sprawdzają się w sypialniach jako bieliźniarki. Duże szafki z półkami i szufladami często są wybierane do salonów i jadalni, aby przechowywać w nich obrusy czy zasłony. Z kolei wersje z samymi półkami najczęściej można spotkać w gabinetach i pokojach młodzieżowych, ponieważ zostały stworzone z myślą o przechowywaniu książek i segregatorów, ale także ubrań.

Modny dodatek

Coraz popularniejsze staje się nabywanie designerskiej komody, w ciekawym kolorze, o niecodziennym kształcie tak, aby stanowiła ona modny dodatek. Wówczas praktyczność i funkcjonalizm odchodzą na drugi plan, ponieważ bardziej istotny jest wizerunek. Taka komoda w sypialni z pewnością tchnie w nią życie i sprawi, że nabierze niepowtarzalnego charakteru.

Nietrudno zauważyć także, że nawet przeciętną komodę łatwo można zmienić w oryginalną szafkę. Wystarczy wymienić uchwyty, okleić szuflady okleiną w ciekawe wzory lub pomalować nóżki farbą w spreju, aby komoda do sypialni nabrała zupełnie nowego wyglądu i to za grosze.

Bieliźniarka

Najbardziej praktycznym typem komody do sypialni jest tak zwana bieliźniarka, charakteryzuje się dużą ilością szuflad i służy, jak sama nazwa mówi, do przechowywania bielizny. Komoda z szufladami jest doskonałym uzupełnieniem do standardowej szafy do sypialni, w których często występuje jedna szuflada lub nie ma ich wcale. Wówczas szafka z 4 szufladami jest jak znalazł!

Szuflady przydają się nie tylko do przechowywania ubrań, ale także kosmetyków, biżuterii, akcesoriów, a nawet dokumentów, zdjęć i drobnej elektroniki. Komoda do sypialni z postawionym na blacie lub powieszonym nad nim lustrem będzie także sprawdzała się jako toaletka, przy której można się malować.