Konto maklerskie a IRA: co należy zrobić?

Category: Twoja Zdolność
17 lutego 2021

Dążymy do pełnej przejrzystości w naszej misji, aby uczynić świat mądrzejszym, szczęśliwszym i bogatszym. Oferty na The Ascent mogą pochodzić od naszych partnerów – to sposób, w jaki zarabiamy – i nie sprawdziliśmy wszystkich dostępnych produktów i ofert. Ta przejrzystość dla Ciebie jest podstawą naszej rzetelności redakcyjnej, na którą nie ma wpływu wynagrodzenie.

Podziel się tą stroną:

Oto, co powinieneś rozważyć przed otwarciem swojego pierwszego rachunku inwestycyjnego.

Źródło obrazu: Getty Images

Jeśli chcesz zacząć inwestować, możesz wybierać spośród dwóch głównych typów kont. Możesz zdecydować się na inwestowanie za pośrednictwem indywidualnego konta emerytalnego lub IRA lub możesz wybrać standardowe konto maklerskie podlegające opodatkowaniu. Obie mają swoje wady i zalety, więc oto podsumowanie kwestii, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji.

Zanim zaczniemy, zauważ, że często używałem terminów „rachunek maklerski, „podlegający opodatkowaniu rachunek maklerski i „standardowe konto maklerskie, aby opisać to samo – nieemerytalny rachunek inwestycyjny. Z technicznego punktu widzenia wszystkie rachunki inwestycyjne można określić jako rachunki maklerskie, ponieważ zarówno rachunki podlegające opodatkowaniu, jak i IRA są oferowane przez domy maklerskie.

Powody otwarcia standardowego rachunku maklerskiego

Standardowe konto maklerskie ma kilka zalet. Ogólnie rzecz biorąc, jest to mniej restrykcyjna z dwóch opcji. Dlatego:

 • Nie ma limitu składek związanego z podlegającym opodatkowaniu kontem maklerskim. Limity wpłat na IRA w 2019 r. Wynoszą 6000 USD dla inwestorów poniżej 50. roku życia i 7000 USD dla osób powyżej 50. roku życia. Tymczasem nie ma górnego limitu kwoty, jaką możesz wpłacić na rachunek maklerski.
 • Możesz wypłacić pieniądze z rachunku maklerskiego w dowolnym momencie iz dowolnego powodu.Możesz handlować z depozytem zabezpieczającym (pożyczonymi pieniędzmi) na rachunku maklerskim. Nie zawsze jest to dobry pomysł, ale zdarzają się sytuacje, w których przywileje związane z marginesem mogą być dobrym atutem.Istnieje kilka instrumentów inwestycyjnych dostępnych na koncie maklerskim, które nie są dostępne w IRA. Na przykład generalnie nie można kupować opcji w IRA.Wady standardowego rachunku maklerskiego

  Największą wadą rachunku maklerskiego jest to, że nie jest on uprzywilejowany podatkowo. Będziesz musiał zapłacić podatki od zarobków na swoim koncie, w tym od zysków kapitałowych i dywidend.

  Ascent wybiera najlepszych brokerów giełdowych onlineZnajdź dla siebie najlepszego maklera giełdowego spośród tych najlepszych ofert. Niezależnie od tego, czy szukasz specjalnej oferty rejestracji, wyjątkowej obsługi klienta, prowizji 0 USD, intuicyjnych aplikacji mobilnych czy więcej, znajdziesz maklera giełdowego, który spełni Twoje potrzeby handlowe.

  Podatki od zysków kapitałowych pojawiają się, gdy sprzedajesz inwestycje z zyskiem. Na przykład, jeśli zapłacisz łącznie 5000 USD za zakup akcji i sprzedasz swoje udziały za 7000 USD, masz 2000 USD zysków kapitałowych.

  IRS bierze pod uwagę dwa rodzaje zysków kapitałowych – długoterminowe i krótkoterminowe. Długoterminowe zyski kapitałowe są definiowane jako zyski z inwestycji utrzymywanych przez ponad rok i są opodatkowane według korzystnych stawek 0%, 15% lub 20%, w zależności od dochodu podlegającego opodatkowaniu. Z drugiej strony krótkoterminowe zyski kapitałowe to zyski z inwestycji utrzymywanych przez rok lub krócej i są opodatkowane jak zwykły dochód.

  Straty kapitałowe można wykorzystać do wyrównania zysków kapitałowych, a nawet do zmniejszenia innych dochodów podlegających opodatkowaniu nawet o 3000 USD rocznie (z przeniesioną nadwyżką). Uproszczony przykład, jeśli sprzedałeś jeden długoterminowy pakiet akcji z zyskiem 2000 USD, inny z zyskiem 1500 USD, a drugi ze stratą 1000 USD, Twój długoterminowy zysk kapitałowy za rok wyniósłby 2500 USD w oczach IRS.

  Większość otrzymywanych dywidend jest uznawana za „dywidendy kwalifikowane i podlega tak samo korzystnemu traktowaniu podatkowemu jak długoterminowe zyski kapitałowe. Niektóre nie spełniają definicji kwalifikowanych dywidend IRS – takich jak dywidendy od niektórych spółek zagranicznych – i są traktowane jako zwykły dochód dla celów podatkowych.

  Jeden duży powód, aby zamiast tego inwestować za pośrednictwem IRA

  Jak sugeruje ostatnia sekcja, największą zachętą do otwarcia konta IRA zamiast konta maklerskiego jest status uprzywilejowany podatkowo, z którego korzystają te konta. Dwa główne typy IRA, które są dostępne dla większości ludzi, to tradycyjny i Roth, a główna różnica między nimi to rodzaj ulg podatkowych.

  Tradycyjne IRA to konta inwestycyjne z odroczonym podatkiem. Dla tych, którzy się kwalifikują, tradycyjne składki IRA można odliczyć od podatku w roku, w którym zostały dokonane. Podczas gdy pieniądze są na koncie, inwestycje rosną na zasadzie odroczenia podatku, co oznacza, że ​​nie trzeba martwić się o zyski kapitałowe ani podatki od dywidend w ujęciu rocznym. Jednak wypłaty z tradycyjnych IRA są uważane za dochód podlegający opodatkowaniu. Innymi słowy, jeśli w ciągu roku wypłacisz 20 000 USD z tradycyjnego IRA, IRS traktuje to tak, jakbyś otrzymywał wynagrodzenie w takiej wysokości.

  Roth IRA to konta po opodatkowaniu. Nie otrzymujesz odliczenia za składki Roth IRA, ale inwestycje rosną bez zysków kapitałowych lub podatków od dywidend, a wszelkie kwalifikowane wypłaty Roth IRA są w 100% wolne od podatku.

  Najlepsi maklerzy giełdowi dla początkujących AscentJeśli dopiero wkraczasz na giełdę, pierwszą rzeczą, której będziesz potrzebować, jest makler giełdowy. Przejrzyj naszą listę wyboru, aby znaleźć taki, który odpowiada Twoim potrzebom – a także informacje o tym, czego powinieneś szukać.

  Czy kwalifikujesz się do otwarcia IRA?

  Odpowiedź na to pytanie zależy od rodzaju IRA, o którym mówisz, a także kilku innych czynników.

  Żeby było jasne, każdy może otworzyć tradycyjną IRA i wnieść swój wkład. Jednak możliwośćodliczeniaktóry jest głównym powodem korzystania z tradycyjnej IRA, jest w niektórych przypadkach ograniczona. Jeśli nie masz dostępu do planu emerytalnego pracodawcy, nie ma żadnych ograniczeń – możesz skorzystać z tradycyjnego odliczenia IRA bez względu na to, ile zarabiasz.

  Z drugiej strony, jeśli Ty lub Twój współmałżonek (jeśli dotyczy) możecie uczestniczyć w planie pracodawcy, możliwość potrącenia tradycyjnego podatku IRA jest ograniczona. Jeśli masz plan emerytalny w pracy, aby skorzystać z tradycyjnego odliczenia IRA, Twój skorygowany dochód brutto (AGI) musi być niższy niż odpowiedni limit dla Twojego statusu zgłoszenia:Status rozliczenia podatku 2019Limit dochodu dla pełnego tradycyjnego odliczenia IRAOdliczenie wygasa całkowicie dla dochodu powyżejPojedynczy64 000 $74 000 $Żonaty Wspólnie103 000 $123 000 $Żonaty składanie osobno0 USD10 000 $Źródło danych: IRS.

  Jeśli nie jesteś uprawniony do udziału w planie pracodawcy, twoja zdolność do wpłacania składek na IRA jest ograniczona tylko wtedy, gdy twój współmałżonek ma plan emerytalny sponsorowany przez pracodawcę. W takim przypadku limit pełnego tradycyjnego odliczenia IRA wynosi 193 000 USD, a limit wycofywania wynosi 203 000 USD.

  Dzięki Roth IRA możliwość otwierania konta i wpłacania środków na konto jest ograniczona do dochodów. Oto wykres limitów dochodów Roth w 2019 roku:Status rozliczenia podatku 2019Limit dochodu dla pełnego wkładu Roth IRADochód Rotha wygasa całkowicie dla dochodów powyżejOsoba samotna i głowa gospodarstwa domowego122 000 $137 000 $Żonaty Wspólnie193 000 $203 000 $Żonaty składanie osobno0 USD10 000 $Źródło danych: IRS.

  Oto jak interpretować te tabele. Jeśli Twój AGI jest niższy niż dolny próg dla Twojej sytuacji i statusu zgłoszenia, możesz odliczyć całą swoją tradycyjną składkę IRA lub wpłacić pełną składkę Roth IRA. Jeśli Twój AGI jest większy niż dolny limit, ale mniejszy niż wyższy, możesz dokonać częściowego odliczenia lub częściowego wkładu Roth. I wreszcie, jeśli Twój AGI jest wyższy niż górny próg, nie możesz skorzystać z zalet tego typu IRA.

  Wady inwestowania w IRA

  Wspomniałem wcześniej, że główną zaletą podlegających opodatkowaniu rachunków maklerskich jest ich elastyczność. Z drugiej strony, wadą inwestowania w IRA jest to, że pod pewnymi względami może to być nieco restrykcyjne. Konkretnie:

  • Istnieje limit kwoty, jaką możesz wpłacić na IRA. W 2019 r. Możesz wpłacić 6000 USD do swojego IRA, z dodatkowym wpłatą w wysokości 1000 USD dozwoloną, jeśli masz 50 lat lub więcej.
  • Zasadniczo nie możesz handlować z depozytem zabezpieczającym w IRA i możesz używać tylko niektórych strategii opcyjnych (takich jak sprzedaż zabezpieczonych połączeń).Głównym minusem IRA

   Najistotniejszą wadą inwestowania w IRA, w przeciwieństwie do podlegającego opodatkowaniu rachunku maklerskiego, jest dostęp do środków.

   Aby mieć całkowitą jasność, możesz wypłacić pieniądze ze swojego IRA w dowolnym momencie. Jeśli jednak nie masz co najmniej 59 1/2 lat lub w inny sposób kwalifikujesz się do wyjątku, będziesz musiał zapłacić 10% karę za wcześniejszą wypłatę na rzecz IRS, oprócz wszelkich podatków, które możesz być winien za wypłatę .

   Jakie są wyjątki? W przypadku IRA dwa najczęstsze to wyjątki dotyczące zakupów domu po raz pierwszy i wydatków edukacyjnych. W szczególności możesz wypłacić nawet 10000 $ ze swojego IRA bez kar (ale nie bez podatku), aby przeznaczyć na pierwszy zakup domu dla siebie lub kogoś innego. Lub możesz wypłacićdowolnąkwotę na wydatki na szkolnictwo wyższe. W rzeczywistości IRA (zwłaszcza Roth IRA) są często używane jako pojazdy oszczędnościowe dla uczelni właśnie z tego powodu.

   Mówiąc o Roth IRA, jest jeszcze jeden wyjątek od kary. Ponieważ przekazujesz pieniądze po opodatkowaniu, możesz wycofać swoje pierwotne składki – ale nie wszelkie zyski z inwestycji – w dowolnym momencie iz dowolnego powodu. Na przykład, jeśli zdeponujesz 5000 $ na Roth IRA, a wartość konta wzrośnie do 8000 $ w ciągu roku, możesz wycofać swoją początkową wpłatę w wysokości 5000 $ bez płacenia jakichkolwiek podatków ani kar.

   Chodzi o to, że chociaż z pewnością istnieją dobre powody, zwłaszcza jeśli chodzi o elastyczność wypłat, aby korzystać z podlegającego opodatkowaniu rachunku maklerskiego, pieniądze, które masz na IRA mogą nie być tak „związane, jak myślisz.

   Która jest dla Ciebie najlepsza?

   Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, dlatego ważne jest, aby przed otwarciem pierwszego rachunku inwestycyjnego wziąć pod uwagę wszystkie zalety i wady. Najlepszą odpowiedzią może być „jedno i drugie – wielu inwestorów korzysta z elastyczności podlegającego opodatkowaniu rachunku maklerskiego, jednocześnie aktywnie przyczyniając się do uzyskania korzystnej podatkowo IRA na emeryturę.

   Korzystanie z niewłaściwego brokera może kosztować poważne pieniądze

   W dłuższej perspektywie nie ma lepszego sposobu na powiększanie majątku niż inwestowanie na giełdzie. Ale użycie niewłaściwego brokera może spowodować duży spadek zysków z inwestycji. Nasi eksperci uszeregowali i przejrzeli najlepszych internetowych brokerów giełdowych – po prostu kliknij tutaj, aby zobaczyć wyniki i dowiedzieć się, jak skorzystać z darmowych transakcji i premii gotówkowych, które oferują nasi najlepiej oceniani brokerzy.