Kto akceptuje Bitcoin w 2020 roku? [Kompletny przewodnik]

Category: Możesz Użyć
17 lutego 2021

Ostatnia aktualizacja: 3 sierpnia 2020 r

Spis treściKto akceptuje bitcoiny?

Najlepsze firmy akceptujące bitcoiny posortowane według branży

Jakie miejsca akceptują Bitcoin?

Istnieje kryptowaluta, dzięki czemu możemy dokonywać płatności online.

Wiele branż przyjęło nowy trend.

Paląca kwestia dnia brzmi:

Kto akceptuje bitcoiny?W SpendMeNot lubimy prezentować informacje w piękny sposób.

Dlatego stworzyliśmy tę wspaniałą infografikę. Pokazuje niektóre z najpopularniejszych firm, które aktywnie akceptują bitcoiny.

Najlepsze firmy akceptujące bitcoiny posortowane według branżyKryptowaluta to rodzaj waluty cyfrowej, która wykorzystuje kryptografię do celów bezpieczeństwa i zapobiegania fałszowaniu. Nie jest kontrolowany przez żaden bank, rząd ani inny rodzaj władzy, co czyni go prawdziwie ponadnarodowym. Ten rodzaj waluty istnieje tylko w świecie cyfrowym, więc można go używać tylko do dokonywania płatności online.

Najpopularniejsze kryptowaluty to Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin i Bitcoin Cash (BTC). Bitcoin istnieje od dekady i pozostaje najpopularniejszą kryptowalutą.

Jednak użytkownicy muszą wiedzieć, kto akceptuje płatności w bitcoinach. Wraz z rosnącą popularnością tej kryptowaluty, coraz więcej firm wskakuje na modę i akceptuje ją jako formę płatności.

Są branże, które nie czekają, aż kryptowaluty staną się powszechnym środkiem płatniczym. Zamiast tego przyjmują nowy trend tak szybko, jak to możliwe.

1. Biżuteria i zegarki (Źródło: Paybis, Paxful)

Branży jubilerskiej nie są obce płatności bitcoinowe. Oto kilka przykładów firm, które z przyjemnością otrzymają od Ciebie płatność w postaci kryptowaluty:

 • Etsy
 • FantazyjnyPrawdziwe zegarkiAncora1919KobelliSaving PearlsDomoshopCryptomaticGodny uwagi przykład: EtsyEtsy to internetowy rynek, na którym można sprzedawać i kupować wyjątkowe produkty. Jest to również miejsce, w którym można znaleźć kupców akceptujących bitcoiny. Sprzedawcy na Etsy mogą dostosować swoje ustawienia płatności, aby umożliwić inną opcję płatności. Następnie mogą wysłać im adres portfela, a klient będzie mógł wysłać płatność. I nie musi to być tylko portfel bitcoin – sprzedawcy mogą również łączyć inne portfele kryptowalut!

  2. Usługi i pośrednicy (Źródło: Paybis, Paxful)

  Operatorzy komórkowi oraz dostawcy usług telewizyjnych i internetowych dołączyli do rewolucji bitcoin. Oto lista dostawców oferujących opcję płatności bitcoinami:

  • AT&T
  • DanieBitrefillYnotekTransport w herbaciarniPurse.ioGyfteGifterGodny uwagi przykład: AT&TAT&T jest głównym amerykańskim dostawcą usług komórkowych, z łączną liczbą 153 milionów abonentów w 2018 roku. W 2019 roku AT&T została pierwszym operatorem komórkowym, który akceptuje bitcoiny. Logując się do swoich kont online lub w aplikacji, klienci będą mogli wybrać BitPay jako metodę płatności.

   I nie są sami:

   Jeden z ich konkurentów, Dish zaczął akceptować bitcoiny w 2014 roku. Dish jest dostawcą telewizji satelitarnej i usług internetowych, a jego głównym konkurentem jest usługa satelitarna AT&T znana jako DirecTV.

   3. Żywność i napoje (Źródło: Paybis, Paxful)

   Możesz teraz wykorzystać swoje ciężko wydobyte pieniądze, aby przynieść jedzenie na stół. Oto lista firm spożywczych i napojów, które akceptują bitcoiny:

   • Hurtowe korzenie
   • KoyahWhisky.deMetroLieferandoPizza z Pizzeri Domino `sBurger KingCrypto CoffeeTogaTawerna PemburyBlokNieumarła kawaGodny uwagi przykład: Domino’s PizzaMożesz teraz kupić Domino’s Pizza za pomocą bitcoinów i to ze zniżką! Lightning pizza to jedna z witryn, które akceptują bitcoiny jako metodę płatności przy zamawianiu Domino’s Pizza.

    4. Banki i usługi płatnicze (Źródło: Paybis, Paxful)

    Wydaje się, że kryptowaluty stanowią zagrożenie dla banków na całym świecie, a rynek kryptowalut staje się ich głównym konkurentem. Nic dziwnego, ponieważ transakcje kryptowalutowe są uważane za szybsze i bezpieczniejsze. Niemniej jednak istnieje kilka banków i usług płatniczych, które nie są przeciwne sprzedawcom bitcoinów, na przykład:

    • Fidor Bank
    • Goldman SachsRoyal Bank of CanadaWorldcoreBankeraPaypalIntuitPokój dzienny SatoshiByllsVaultoroTowary BitcoinDenariumNieruchomości BitcoinGodny uwagi przykład: Fidor BankNiemiecki Fidor Bank umożliwia teraz klientom kupowanie i sprzedawanie Bitcoinów. Miejmy tylko nadzieję, że banki pozwolą w przyszłości obywatelom USA kupować BTC.

     5. Sklepy internetowe (Źródło: Paybis, Paxful)

     Zakupy online stały się normą, gdyż są wygodniejszą metodą zakupu towarów dla większości konsumentów. Możesz też kupować towary za pomocą cyfrowej waluty. Oto kilka sklepów internetowych, które akceptują bitcoiny:

     • Nadmiar zapasów
     • NeweggShopifyRakutenBitPlazaSurvivalCampingStoreWebhallenCryptoshopperCoś GeekySugartrendsBitshoppingMubizGipsybeeMinkuSala posiedzeń Benny’egoGodny uwagi przykład: nadmiar zapasówOverstock to amerykańska internetowa witryna detaliczna, zlokalizowana w stanie Utah. Firma nawiązała współpracę z Coinbase, która jest platformą Bitcoin, aby umożliwić płatności Bitcoin na stronie internetowej.

      To sprawiło, że Overstock stał się największym sprzedawcą online, w którym można kupować rzeczy za pomocą bitcoinów. W roku, w którym zaakceptowali tę metodę płatności, zakupy Bitcoinów stanowiły blisko 1% ich przychodów.

      Aby zapłacić za pomocą bitcoinów, klienci muszą wybrać opcję Płać za pomocą Bitcoin w sekcji Informacje o płatności na stronie kasy. Mogą dokończyć transakcję za pomocą swojego konta Coinbase lub adresu Bitcoin. Jednak płatności bitcoin nie są jeszcze akceptowane przez ich mobilną stronę internetową.

      Overstock umożliwia klientom korzystanie z innych głównych kryptowalut, takich jak Ethereum, Litecoin, Dash, Monero i nowy Bitcoin Cash.

      6. Podróże (Źródło: Paybis, Paxful)

      Obecnie istnieje sporo firm turystycznych, które akceptują bitcoiny. Możesz użyć kryptowalut, aby zarezerwować rezerwację w następujących biurach podróży:

      • Tanie powietrze
      • Bitcoin.travelWięcej znaczków na całym świecieTravala, kryptokrybyAbitSkyFuture TravelAirtreksTravelByBitCheapBizClassDestiniaGreitaiPrivateflyGodny uwagi przykład: tanie powietrzeCheap Ai to amerykańskie internetowe biuro podróży z siedzibą w Kalifornii, które akceptuje kryptowalutę jako metodę płatności. Od 2013 roku CheapAir przetwarzał płatności kryptograficzne o wartości ponad 5 000 000 USD. Prezes Jeff Klee ujawnił, że CheapAir zacznie również przyjmować płatności Ethereum za bilety lotnicze. Obecnie akceptują Bitcoin, Dash, Bitcoin Cash i Litecoin. Możesz używać kryptowalut do rezerwacji lotów krajowych i międzynarodowych.

       7. Producenci i usługi motoryzacyjne (Źródło: Paybis, Paxful)

       Nie możesz pobrać samochodu, ale możesz kupić samochód za pomocą Bitcoin. Kryptowaluty są akceptowaną metodą płatności w przypadku tych firm samochodowych:

       • Post Oak Motor Cars
       • Klasyczne rekreacjeBMWPiloty i kluczeAGUUtokyPlaża Lamborghini NewportSpokesterGodny uwagi przykład: BMWStephen James Group, która jest autoryzowaną firmą motoryzacyjną BMW i MINI, jest jedną z nielicznych firm samochodowych, które akceptują Bitcoin. Firma opublikowała następujące ogłoszenie na swoim koncie na Twitterze: „Stephen James przyjmuje teraz Bitcoin na zakup Twojego nowego BMW! Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możesz użyć Bitcoin, aby odejść z nowym pojazdem .

        8. Dobroczynność (Źródło: Paybis, Paxful)

        Większość posiadaczy kryptowalut prawdopodobnie się zastanawiała:

        „Gdzie możesz wydać bitcoiny?

        Odpowiedź brzmi, że możesz je wydać na prawie wszystko, nawet na cele charytatywne. Oto kilka organizacji charytatywnych i non-profit, które akceptują kryptowaluty.

        • Projekt wodny
        • Archiwum internetoweczerwony KrzyzUratować dzieciUnited WayKod do inspiracjiBitGiveGodny uwagi przykład: projekt wodny

         Projekt wodny ma bardzo szlachetny cel – zapewnienie dostępu do czystej, bezpiecznej i niezawodnej wody w całej Afryce Subsaharyjskiej. Są także jedną z organizacji, które akceptują gotówkę bitcoin, a także rdzeń bitcoin, Ethereum i litecoin.

         W przejrzysty sposób informują również o tym, jak wykorzystują otrzymane darowizny. Dostępna jest aplikacja, która pozwala darczyńcom zobaczyć, jak wykorzystywane są przekazane środki. Darczyńcy są świadomi, ile kryptowaluty przekazano i do czego konkretnie te fundusze zostały wykorzystane.

         9. Przemysł filmowy i teatry (Źródło: Paybis, Paxful)

         Miłośnicy kina będą teraz wiedzieć, gdzie wydawać bitcoiny teraz, gdy kina i teatry na całym świecie zaczęły akceptować kryptowalutę jako sposób płacenia za bilety. Możesz oglądać swoje ulubione filmy i przedstawienia, kupując bilet za pomocą tej metody płatności w następujących kinach i teatrach:

         • AMC Theaters
         • Cine MultiLondon Theatre DirectMajor CineplexLionsgate FilmsGodny uwagi przykład: Cine MultiCine Multi to pierwsze kino w Brazylii, które oferuje Bitcoin jako metodę płatności. Aby to osiągnąć, nawiązali współpracę z aplikacją Bancryp. Chociaż Cine Multi to pierwsze kino w Brazylii, które to robi, nie jest to pierwsze kino, które bierze Bitcoin zamiast gotówki lub karty. W 2018 roku Grupa Major Cineplex w Tajlandii zaczęła akceptować tę metodę płatności we wszystkich swoich lokalizacjach.

          10. Odzież i torebki (Źródło: Paybis, Paxful)

          Wydaje się, że sklepy odzieżowe zawsze wiedzą, co jest w środku. Wraz ze wzrostem popularności kryptowalut rośnie również liczba sprzedawców detalicznych, którzy akceptują bitcoiny jako metodę płatności. Tutaj są niektóre z nich:

          • Lanieri
          • ExcellionHippteeWearsMyLibertyYYBazaarLola-LingerieShirtwascashBitcoinShirtKrólowa Pszczół z Beverly HillsStorage HuntedGodny uwagi przykład: ExcellionCytując ich stronę internetową: „Excellion to marka dla entuzjastów kryptowalut świadomych mody. Są o krok przed innymi sprzedawcami modowymi. Jedynym sposobem na zakup ich produktów są bitcoiny, co czyni je prawdziwym sklepem Bitcoin.

           11. Media i marketing online (Źródło: Paybis, Paxful)

           Jeśli zastanawiasz się, gdzie używać Bitcoinów, to fakt, że są akceptowane jako płatność za media online, nie powinien być zaskoczeniem. Świat cyfrowy jest zawsze o krok do przodu. Następujące firmy akceptują kryptowaluty:

           • Wikipedia
           • Wszyscy, BitStickersSynergetic PressSto stópiTunesDługi graczDark Ambient RadioSklep Bitcoin EMWiRESBittunesTradebitGodny uwagi przykład: WikipediaFundacja Wikimedia to amerykańska organizacja charytatywna non-profit. Jest głównie znany z hostowania serwisu Wikipedia, który jest największą na świecie encyklopedią open source. Główną misją tej fundacji jest szerokie udostępnianie bezpłatnych treści edukacyjnych. Przyjmują darowizny za pomocą karty kredytowej / debetowej, portfela elektronicznego lub bankowości internetowej.

            Aby wesprzeć ich sprawę, możesz przekazać darowiznę za pośrednictwem BitPay. Mogą zwracać darowizny Bitcoin tylko w Bitcoin. Zwroty są obliczane na podstawie kwoty w dolarach amerykańskich otrzymanych w momencie darowizny.

            12. Producenci oprogramowania i sprzętu (Źródło: Paybis, Paxful)

            Wiele dużych firm technologicznych zaczęło akceptować płatności Bitcoin. Niektóre główne sklepy z oprogramowaniem i sprzętem, które akceptują Bitcoin, to:

            • Microsoft
            • TietokkonenKaupaKsięga głównaTrezorArchosUziShopLibreOfficeRevealerBreakstoreCasekingPuryzmAVnetŁeb ocznyGoDarkGodny uwagi przykład: MicrosoftJeśli jesteś klientem Microsoft, który korzysta z Bitcoin, z przyjemnością usłyszysz, że możesz użyć tej kryptowaluty, aby dodać pieniądze do swojego konta Microsoft.

             Proces jest dość prosty:

             1. Przejdź do account.microsoft.com i zaloguj się na swoje konto Microsoft.
             2. W sekcji Płatności i rozliczenia wybierz Opcje płatności.Wybierz Zrealizuj bitcoiny, wybierz kwotę, którą chcesz dodać, a następnie wybierz Dalej.Sprawdź ilość potrzebnych Bitcoinów i użyj swojego portfela cyfrowego, aby zakończyć transakcję w ciągu 15 minut.Wybierz Otwórz w portfelu i zapłać ze swojego portfela Bitcoin na tym samym urządzeniu.

              Zeskanuj kod QR na stronie, aby zapłacić za pomocą aplikacji portfela mobilnego.

              Jeśli Twój portfel znajduje się na innym urządzeniu, możesz skopiować adres odbiorcy i kwotę BTC do portfela na swoim urządzeniu lub w Internecie, a następnie dokonać zakupu.

              I prawdopodobnie zastanawiasz się, co możesz kupić za Bitcoin od firmy Microsoft. Wymienione bitcoiny można wykorzystać do zakupu gier, filmów i aplikacji w sklepach Windows i Xbox. Nie można ich jednak używać do kupowania rzeczy w sklepie internetowym Microsoft.

              13. Gry / Hazard (Źródło: Paybis, Paxful)

              Zapaleni gracze mogą używać swoich kryptowalut do kupowania wideo i gier komputerowych. A gdzie Bitcoin jest akceptowany wśród firm zajmujących się grami? Lista znajduje się poniżej.

              • Xbox
              • Sieć PlaystationGry Big FishZyngaJoltfunG2APlay-AsiaCoinmallSportsbetAsianConnect888Sporty azotoweBetcoinFortune Jack

               Godny uwagi przykład: Big Fish GamesJeśli odwiedzisz stronę Big Fish Games, przekonasz się, że jest to jedno z miejsc, które akceptują płatności Bitcoin, za pośrednictwem Coinbase.

               Należy jednak pamiętać o kilku kwestiach, jeśli jest to Twoja preferowana metoda płatności:

               Płatności Bitcoin nie kwalifikują się do zwrotu pieniędzy.

               Bitcoin nie jest zapisywany jako metoda płatności w Twoim profilu rozliczeniowym.

               Bitcoin może być używany tylko do dokonywania jednorazowych zakupów, co oznacza, że ​​nie można go wykorzystać do opłacenia członkostwa w Big Fish Game Club.

               Niektóre zakupy dokonane w grze lub na urządzeniu mobilnym mogą początkowo nie kwalifikować się do Bitcoin.

               Płatności Bitcoin są dostępne tylko w przypadku zakupów dokonywanych w USD.

               14. Hosting / Cloud Services / VPN (Źródło: Paybis, Paxful)

               Biorąc pod uwagę, że VPN sprawia, że ​​Twoje połączenie jest bezpieczne i anonimowe, nie jest zaskoczeniem, że posiadacze kryptowalut chcieliby używać go do kupowania rzeczy za pomocą Bitcoin. VPN sprawiłby, że transakcje Bitcoin byłyby jeszcze bardziej prywatne. Oto kilka usług hostingowych, chmurowych i VPN, które można kupić za kryptowaluty:

               • Namecheap
               • HosterboxExpressVPNNordVPNAirVPNCyberGhostPeernameTechnologie LightboxHostingerHostWindsDirectnicUnihostCinfu

                Godny uwagi przykład: Nord VPNNordVPN jest jednym z najbardziej znanych i największych dostawców wirtualnych sieci prywatnych. Oferują ponad 4000 serwerów w 62 krajach.

                Możesz kupić NordVPN za następujące kryptowaluty: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Litecoin (LTC), Dash (DASH), Monero (XMR), Zcash (ZEC), Tron (TRX) i BitTorrent (BTT).

                Jakie miejsca akceptują Bitcoin?Kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne na całym świecie, zarówno wśród firm, jak i konsumentów. Istnieją zasady regulujące bitcoiny dla każdego kraju. Pozwalają na szybkie i bezpieczne transakcje, nic więc dziwnego, że wolą je konsumenci obawiający się cyberataków. Zezwalając na tę metodę płatności, firmy mogą uniknąć wielu opłat bankowych.

                Firma, która akceptuje Bitcoin, zwiększyłaby pulę potencjalnych klientów.

                Tak więc kryptowaluty nie są już tylko aktywem inwestycyjnym. Możesz teraz kupić biżuterię, ubrania, pizzę i wiele innych rzeczy za pomocą bitcoinów.