Czy prezesi Lotosu, Orlenu i PGNiG jadą na Forum internetowym w Petersburgu

Wiceminister rozwoju Radosław Domagalski weźmie udział w Forum Ekonomicznym pod auspicjami Władimira Putina w Sankt Petersburgu. Prawdopodobnie nie będzie asystować mu żaden prezes z dużych polskich spółek paliwowych.

Orlen pod znakiem zapytania

Prezesi Lotosu jak i również PGNiG nie mają zamiaru pojawić się na Forum - jak poinformowały nas działy prasowe obu firm. W ich przypadku jest to utrzymanie status quo, bo wcześniej ich przedstawiciele także nie jeździli do odwiedzenia Petersburga.

Nie nie ulega kwestii jednak, czy do Rosji wybierze się prezes Orlenu Wojciech Jasiński. Chociaż wątpliwość o to zadaliśmy tydzień temu, odpowiedź spółki ciągle brzmiała "nie wiemy":

Nie ma jeszcze woli co do naszego wkładu, w ubiegłych latach braliśmy udział albo na poziomie operacyjnym albo na poziomie członków zarządu.

Po co wiceminister jedzie służące do Rosji

Swój udział w szczycie zapowiedział jednak na łamach "Pulsu Biznesu" wiceminister rozwoju Radosław Domagalski.

Jak wyjaśnił, Polacy mają sporo inwestycji i biznesów w Rosji i potrzebna jest nam strategia relacji gospodarczych wraz z tym krajem, niezależnie od decyzji politycznych, dotyczących np. sankcji. Podkreślił przy tym, że Polski "nie może w tym miejscu zabraknąć".

Kontrowersyjne "forum Putina"

Przypomnijmy, że po 2014 roku - na wszczęciu przez Rosję rywalizacji na Ukrainie - podróż na Forum ówczesnego prezesa Orlenu Jacka Krawca budził kontrowersje.

Forum Gospodarcze w Petersburgu wykonywana jest każdego roku od 1997 r., an od 2006 prowadzone jest pod auspicjami Władimira Putina, stąd zresztą nieoficjalna, potoczna nazwa "Forum Putina". Prezydent Rosji za każdym wspólnie pojawia się na Forum internetowym. Impreza przyciąga ok. 10 tysięcy uczestników z całego świata. W 2016 odbywa się okrągła, bo 20. rocznica FE. Swój wkład zapowiedział już m. in. szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

Tagi: Rosja Wladimir Putin Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi poglądami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i maksymy obowiązujące na Facebooku mieszczą się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Należy czynny żal

AUTOPROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

NotowanieZwiązane z