Ceny ropy w USA spadają. W Stanach przybyło szybów  Surowce

  • "Ruch jest pewien i banalny". PO apeluje do rządu w sytuacji cen paliw
  • Zanieczyszczona ropa z Rosji. "Działanie umyślne"
  • "Zanieczyszczona" ropa z Rosji. Polska wstrzymała odbiór surowca
  • Połowa ropy dla Orlenu w naszym kraju spoza Rosji
  • Cena ropy szybko pokonuje następne poziomy. Powodów jest "całkiem sporo"

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają i znajdują się w tej chwili poniżej 49 USD zbytnio baryłkę. W Stanach przybyło szybów naftowych, an Iran chce zwiększać wydobycie.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach w lipiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 48, 21 USD, po zniżce o 86 centów.

Brent w dostawach dzięki sierpień na giełdzie materiałów ICE Futures Europe po Londynie tanieje o 74 centy i jest wyceniana po 49, 80 USD za baryłkę.

Więcej szybów

Samochodem na €? Kierowców czeka miła osłupienie

Liczba czynnych szybów naftowych w Stanach wzrosła w ubiegłym tygodniu o trzy do 328, po wzroście tydzień wcześniej o dziewięć.

- Przy cenie więcej niż 50 USD za baryłkę panuje przekonanie, że amerykańscy producenci ropy z łupków powrócą na rynek - powiedział Takayuki Nogami, naczelny ekonomista Japan Oil, Gas and Metals National Corp.

- Wzrost cyfry szybów w Stanach oznacza, że tamtejsza produkcja ma możliwość wzrosnąć w drugiej połówce 2016 r., co stwarza niedźwiedzią atmosferę na sektorze - dodał.

Co z Iranem?

Cenom ropy nie służą także informacje płynące z Iranu. Minister ds. ropy Iranu, Bijan Namdar Zanganeh, rzekł w niedzielę, że swoim kraj chce zwiększyć odnalezienie o 600-700 tys. baryłek dziennie w przeciągu pięciu lat.

Z transportu w Chinach wydobycie ropy spadło o 7, trzy proc. rdr w maju, najwięcej od lutego 2001 r.Związane z