Analitycy: do końca listopada powietrza powinny tanieć  Surowce

Do końca listopada ceny paliw na stacjach powinny nadal nieco spadać - przewidują analitycy. W mijającym tygodniu najtaniej było na stacjach przy województwie dolnośląskim. Najdroższa benzyna była na Podkarpaciu, natomiast diesel w województwie warmińsko-mazurskim.

Eksperci e-petrol zwracają uwagę na czwartkowe spotkanie w Wiedniu przedstawicieli kartelu OPEC, którzy zadecydują o dalszym kształcie surowcowego eksportu, co może mieć wielkie znaczenie dla cen ropy na całym globie. "Na razie chyba jednak polscy kierowcy nie powinni posiadać powodów do obaw" a mianowicie uspokajają.

Autobusy w Londynie napędza kawusia

W swym piątkowym komentarzu e-petrol zwraca uwagę w to, że zmiany, które w tym tygodniu zachodziły w rafineryjnych cennikach, zostały stosunkowo niewielkie i nie powinno się oczekiwać, że w dalekiej perspektywie wynikną z nich istotne ruchy, odczuwalne po cenach detalicznych. Aktualna koszt benzyny 95-oktanowej niemal nie zaakceptować różni się od efektów z ubiegłego weekendu jak i również wynosi 3 tys. 653 zł za m sześc.

"W przypadku paliwa napędowego byliśmy natomiast świadkami 7-złotowego spadku do pułapu 3 tys. 628 złotych za m sześc. O 10 zł potaniał natomiast metr sześcienny oleju opałowego, który aktualnie w hurcie wyceniany jest na dwóch tys. 391 zł" a mianowicie napisali.

Ile zapłacimy?

Portal e-petrol przewiduje, że w nadchodzącym tygodniu benzyna Pb98 będzie kosztowała czterech, 91-5 zł za litr, an odmiana 95-oktanowa tegoż paliwa kosztować może 4, 59-4, 70 zł za litr. Cena oleju napędowego wyniesie między 4, 51-4, 60 zł za litr, a jeśli chodzi o ceny autogazu, to spodziewane widełki cenowe wynosić mają możliwość 2, 11-2, 17 złotych za litr.

Analitycy DM Reflex wyliczyli, iż w mijającym tygodniu a mianowicie w zależności od stacji - za benzynę bezołowiową 95 trzeba było zapłacić od 4, 48 do odwiedzenia 4, 89 zł zbyt litr, za olej napędowy od 4, 43 – 4, 77 zł za litr, a za autogaz od 2, 02 do 2, 29 zł za litr.

"Regionalnie najmniej za benzynę bezołowiową 95 płaciliśmy w tym tygodniu w województwie dolnośląskim (średnio 4, 64 zł/l), jednakowo jak za olej napędowy (średnio 4, 50 zł/l). Natomiast najdroższą benzynę mamy w województwie podkarpackim (średnio 4, 77 zł/l), natomiast diesel w województwie warmińsko-mazurskim (średnio 4, 66 zł/l)- napisali analitycy Refleksu.

Jak podali, w stosunku do sytuacji sprzed roku, benzyny i diesel pozostają droższe stosownie o 18 i 20 gr za litr, natomiast w przypadku autogazu koszty obecnie są niższe niźli przed rokiem o 6 gr za litr.

Źródło: Shutterstock tankowanie. jpgZwiązane z

Kategoria

Aktualności