Amazon - konferencja z 2018 roku. Nowe głośniki Echo

Amazon zorganizował specjalne wydarzenie, w trakcie którego zaprezentował mnóstwo nowych gadżetów i usług. Na początku konferencji jeden z kierowników Amazona Dave Limp powiedział: "Mamy 70 rzeczy do odwiedzenia omówienia". Trudno stwierdzić, lub żartował. Według Limpa, w czasie wrześniowej prezentacji pokazano największą liczbę urządzeń i funkcji, jakie Amazon kiedykolwiek ogłosił w ciągu jednego dnia.

Impreza odbyła się w Amazon Spheres, czyli w trzech dużych szklanych kopułach znajdujących się po siedzibie Amazona w Seattle. W spotkaniu uczestniczyła amerykańska redakcja Business Insidera, jakiej reprezentanci sprawdzili zaprezentowane gadżety.

Oto wszystko, jakie możliwości Amazon ogłosił podczas zdarzenia:

Nowy Echo Dot

Foto: Amazon

Najlepiej sprzedający się przy historii głośnik Amazona, innymi słowy Echo Dot (miniaturowa edycja oryginalnego Echo), otrzymał sporo ulepszeń. To między odmiennymi nowy design i lepsze głośniki, które są o 70 proc. głośniejsze niż w poprzedniej wersji.

Nowy Echo Dot kosztuje 50 dolarów, podobnie jak kolejny model, a do kontrahentów trafi w październiku.

Nowy Echo Plus

Foto: Avery Hartmans

Amazon pokazał też nowy głośnik Echo Plus, który to cechuje się mocniejszym basem i funkcją korektora, umożliwiającą regulację tonów niskich i wysokich przy użyciu komend głosowych.

Nowy Pogłos Plus ma również wbudowany czujnik temperatury. Umożliwia to stworzenie specjalnych poleceń: może na przykład automatycznie włączyć wentylatory, w przypadku zbytnio wysokiej temperatury w pomieszczeniu. Obsługuje również sterowanie głosem bez konieczności podłączenia do internetu – włączysz w ten sposób na przykład światła.

Nowy Echo Plus można już zamawiać. Do klientów trafic posiada w październiku. Jego cena to 149, 99 dol.

Nowy Echo Show

Foto: Amazon

Amazon przeprojektował Echo Show, by zmieścić w nim większy 10-calowy ekran HD. To dwukrotnie większy rejon wyświetlania treści niż po oryginalnym Echo Show. Przyrząd zapewnia też lepszą właściwość dźwięku. Wyposażono je także w dwie nowe przeglądarki internetowej internetowe: Firefox i Silk od Amazona.

Zamówienia na Echo Show obecnie ruszyły. Urządzenie trafi bezpośrednio do sprzedaży w październiku. Sprzęt kosztuje 229, 99 dol.

Echo Input

Foto: Amazon

Amazon storzył maleńki mikrofon o nazwie Echo Input, który łączy się wraz z głośnikami innych firm zbytnio pomocą kabla audio bądź poprzez Bluetooth. Możesz rozmawiać z Aleksą i sterować głośnikiem za pomocą głosu. Mikrofon jest na tak wiele mały, że aż trudno go zauważyć.

Echo Input ma być dostępny w sprzedaży jeszcze w tym roku. Jego wartość ustalono na 34, 99 dol.

Echo Sub

Foto: Amazon

Amazon zaprezentował również Rezonans Sub, czyli nowy subwoofer dla głośników Amazon Echo. Jeśli lubisz słuchać muzyki przez Echo, to Echo Sub pomoże wydobyć odrobinę więcej basu.

Subwoofer działa w parze wraz z Amazon Echo i Pogłos Plus. Echo Sub wolno podłączyć do dwóch takich samych głośników Echo, by stworzyć system dźwięku dwóch. 1.

Echo Sub można już zamawiać przedpremierowo. Kosztuje 129, 99 dol.

Echo Link jak i również Echo Link Amp

Foto: Amazon

Echo Link od Amazona pozwala podłączenie całego sprzętu stereo poprzez aplikację Amazon Pogłos lub Alexa. Pozwala w taki sposób sterować doborem muzyki, głośnością i odtwarzaniem w dużej liczby pomieszczeniach (w systemie multi-room). Echo Link dostępny ma być wkrótce. Jego cena to 199, 99 dol.

Echo Link Amp przypomina Echo Link, lecz ma wbudowany 2-kanałowy wzmacniacz. Również dostępny ma okazać się "wkrótce". Za ten model zapłacić trzeba będzie 299, 99 dol.

Wi-Fi Simple Setup

Amazon chce uprościć konfigurację urządzeń elektronicznych. Stworzył w tym celu 2-ie nowe usługi. Amazon Wi-Fi Locker umożliwia ponowne zastosowanie uprawnień sieciowych do konfigurowania nowych urządzeń. Mocniej wyróżnia się nowy system o nazwie "Wi-Fi Simple Setup", który pozwala bezproblemowo podłączać nowe urządzenia Wi-Fi do odwiedzenia sieci.

Amazon Smart Plug

Foto: Avery Hartmans

Amazon pokazał nowy gadżet o nazwie Smart Plug. To mądry kontakt, który wyposażono po nową funkcję Wi-Fi Simple Setup.

Jeśli podłączysz do Amazon Smart Plug nowe inteligentne urządzenie (na przykład inteligentny ekspres do odwiedzenia kawy), to automatycznie połączy się ono z siecią Wi-Fi. Według Amazona wszystko potrwa "mniej niż 30 sekund".

Mikrofalówka Amazonbasics

Foto: Amazon

Nowa mikrofalówka AmazonBasics – tak, mikrofalówka – dzierży wbudowany przycisk "Zapytaj Aleksę". Wystarczy nacisnąć przycisk i wydać polecenie słowne, jakim sposobem "jedna minuta", aby odpalić minutnik. Mikrofalówkę wyposażono także w usługę "szybkiego uzupełnienia", co oznacza, że można automatycznie zamówić niektóre produkty, takie jak popcorn, jeśli kończy się ich zapas.

AmazonBasics Microwave przystępna będzie "jeszcze w tymże roku". Kosztuje 59, 99 dol.

Zegar ścienny Echo

Foto: Amazon

Amazon stworzył mądry zegar Echo Wall Clock. Może połączyć się z twoimi urządzeniami Echo przez Bluetooth. Obsługuje wszystkie zegary, alarmy i przypomnienia, natomiast nawet automatycznie zmienia godzinę na czas letni lub zimowy.

Zegar ścienny Echo Wall Clock trafi do sprzedaży "jeszcze w tym roku" w cenie 29, 99 dol.

Alexa Guard

Nowa funkcja Alexa Guard integruje dostawców usług ochrony z urządzeniami Echo jak i również inteligentnym oświetleniem w zamysle ochrony twojego domu.

Alexa Guard może przesyłać ostrzeżenia z klipami audio, gdy wykryje określone hałasy. W USA można dobrać, by dźwięki takie przesyłane były lokalnych firm ochroniarskich.

Alexa Guard wykorzystuje również uczenia maszynowego, żeby włączać i wyłączać wnikliwe światła – tak, aby wydawało się, że jakiś człowiek jest w domu.

Echo Auto

Foto: Avery Hartmans

Echo Auto kosztować ma pięćdziesięciu dolarów. To urządzenie do obsługi Aleksy w samochodzie. Wyposażono je w wystarczającą liczbę mikrofonów, by poradziło sobie z hałasem po aucie. Echo Auto powinno się tylko połączyć poprzez Bluetooth z telefonem.

Alexa dostępna będzie w wozach również za pośrednictwem nowej opcji Alexa Auto, która dostępna na razie jest wyłącznie dla zaproszonych osób. Zezwoli na przykład wyszukać pobliskiego Starbucksa lub poszukać drogi krajowej do celu za pośrednictwem komend głosowych.

Aktualizacje Fire TV

Foto: Avery Hartmans

Amazon pokazał swoją pierwszą cyfrową nagrywarkę Fire TV Recast. Umożliwia nagrywanie i oglądanie treści telewizyjnych na energicznie oraz strumieniowe przesyłanie obrazu z dowolnego miejsca za pośrednictwem Fire TV, Echo Show, tabletu Fire albo urządzenia mobilnego.

Dostępne są dwie wersje. W znacznym stopniu opłacalna (229, 99 dol. ) pozwala nagrywać do dwóch programów jednocześnie, a droższy model (279, 99 dol. ) daje więcej stanowiska i możliwość nagrywania do czterech programów jednocześnie.

Aktualizacje Aleksy

Foto: Avery Hartmans

Amazon ogłosił, że pracuje morzem tym, by Alexa ciągła się bardziej "osobista". Dzięki nowej funkcji o kategorii "Follow up" można zadawać kolejne pytania, negując konieczność używania odpowiedniej komendy zbyt każdym razem, gdy masz pytanie lub polecenia.

Alexa wyświetla teraz napisy na urządzeniach Echo Show i Echo Spot, jakie możliwości pomóc ma osobom z problemami słuchu.

Funkcja "Routines for Kids" umożliwia rodzicom tworzenie własnych komend, więc jeśli powiesz "Alexa, dobranoc", może rozpocząć rutynę - jak na wzór wyłączenie świateł i rozpoczęcie włączenie kołysanki.

Nowa funkcja o nazwie "Alexa Multi-Room Music" pozwala dodać kilka różnych głośników z obsługą Aleksy do jednej grupy i włączenie muzy we wszystkich jednocześnie.

Nowości w Ring

Foto: Avery Hartmans

W lutym Amazon kupował firmę, która produkuje inteligentne dzwonki do drzwi o nazwie Ring. Siedem miesięcy później Amazon ogłosił, że aplikacja Ring i funkcja Ring Alarm działa spośród inteligentnymi zamkami Schlage, Yale, Kwikset i Danalock.

Amazon pokazał również nowatorską kamerę Ring Stick Up Cam. Do sprzedaży trafi 18 października i pociągać koszty będzie 179, 99 dol.

Echo Show jak i również Echo Spot również otrzymują wsparcie dla Ring.

Nowe oprogramowanie dla programistów

Foto: Avery Hartmans

Amazon ogłosił czwartą wersję API dla swych urządzeń domowych. W katalogów skład wchodzi: Alexa Connect Kit, Alexa Presentation Language i Alexa Smart Screen Device SDK.

Zabrakło... zakupów głosowych

Amazon pokazał sporo nowych sprzętów i opcji, ale nie wspomniał o zakupach głosowych, które posiadały być ogromną szansą gwoli firmy.

Zakupy głosowe to często ogłaszana cecha asystentów głosowych, ale w razie nie udało się jej jeszcze pokazać, że będzie przyszłością handlu cyfrowego.Związane z

Kategoria

Aktualności