Google inwestuje w hologramy? Wówczas początek rewolucji  Informacje

Google inwestuje w Magic Leap. Chodzi o 542 mln dolarów, które posiadają być przeznaczone na "przyspieszenie rozwoju produktów, narzędzie programowych i systemu mobilnego". Jakie możliwości ważne, Google nie jest jedynym inwestorem. Czy wówczas początek rewolucji, o jakiej będziemy mówić przez najbliższe lata?

Cały wzór owiany jest ogromną zagadką. Producent informuje jedynie na temat rozwoju platformy biomimetycznej jak i również technice wirtualnej rzeczywistości, która to sprawi, że ekrany dotykowe staną się przeżytkiem.

Jak informuje Magic Leap, w finansowaniu udział biorą oprócz Google też Qualcomm Incorporated, Qualcomm Ventures, Legendary Entertainment, KKR, Vulcan Capital, Kleiner Perkins Caufield & Byers, Andreessen Horowitz i inni inwestorzy.

Z komputera dzięki koniec świata. Google Steet View idzie śladem Shackeltona

Zmiany kadrowe

Inwestorzy wprowadzą też do władz Magic Leap swoich ludzi. Wraz z strony Google będzie to Sundar Pichai wiceprezes Yahoo ds. Androida i Chrome. Do rady dyrektorów dołączą też Paul Jacobs prezes Qualcomm Incorporated i Don Harrison, wiceprezes ds. progresu korporacyjnego w Google.

- Jesteśmy podekscytowani jak i również zaszczyceni, że tak niezwykła grupa inwestorów chce wesprzeć wzmocnić naszą wizję jak i również produkty - powiedział cytowany w komunikacie Rony Abovitz, prezes i założyciem Magic Leap. - Magic Leap wykracza poza powszechne postrzeganie komputerów, sięgając do wirtualnej rzeczywistości - pokreślił.

- Wypatrujemy kolejnego etapu rozwoju Magic Leap i tego, jak będzie modelować przyszłość - ocenił Sundar Pichai.

O co toczy się gra?

W komunikacie nie podano, co konkretnie ma okazać się celem inwestycji. Być może chodzi o rozwój technologii, która miałaby zastąpić tradycyjne wyświetlacze w smartfonach. Do tej pory bowiem firma pojawiał się w kontekście osobliwej platformy - czegoś w rodzaju interfejsu wirtualnej rzeczywistości - która mogłaby zastąpić tradycyjne wyświetlacze.

Próbkę tej wirtualnej rzeczywistości Magic Leap prezentuje na swojej stronie internetowej. Na animacjach widać trójwymiarowe figurki zwierząt pojawiające się w atmosferze. Wygląda to na trochę więcej niż holografia. W mediach pojawiają się wypowiedzi jednego z inwestorów, który to miał powiedzieć, że "ta kategoria interfejsów rozszerza" wówczas co widzimy. Na razie wiele więcej bóg wie.Były szef Google zgarnie do 100 mln dol. premii Informacje

Związane z

Kategoria

Aktualności