Brazylia szacuje koszt letnich igrzysk - to ponad dwa mld dolarów. Na razie  Informacje

  • Nowy okaziciel poszukiwany. Tropikalna wyspa trafiła na sprzedaż
  • Podczas meczów na mundialu banki mogą mieć być zamknięte. Oficjalna decyzja
  • Świąteczny konkurs w więzieniu dla kobiet. Stroją cele i walczą o nagrodę
  • Z dzieckiem na ręku zabił rabusiów. Akcję policjanta zarejestrował monitoring
  • Fawele wciąż szykowne wśród turystów

Rząd Brazylii wyda 2, 3 mld dolarów na plany związane tylko i tylko z przygotowaniem letnich igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku kalendarzowego. Według szacunkowych danych Ogólnego Urzędu Olimpijskiego, wydatki objęły projekty zarówno finansowane przy partnerstwie publiczno-prywatny, oraz poprzez rząd.

Całościowe wiadomości mają zostać zweryfikowane po marcu, nie obejmują takich projektów jak porty aeronautyczne, które nie będą służyć jedynie do celów organizacji Igrzysk.

Inwestycje na mundial w Brazylii już droższe o sześcdziesięciu proc.

Wzrost kosztów

Jak poinformowali ostatnio urzędnicy, budżet operacyjny na igrzyska olimpijskie jak i również paraolimpijskie skoczył 27 proc. od wcześniejszych szacunków. Pośród powodów wzrostu wymieniane istnieją inflacja i koszty świeżych technologii.

Według pierwotnych założeń, jedna czwarta budżetu operacyjnego miała pochodzić wraz ze źródeł rządowych, jednak obecnie teraz wiadomo, że stanie się to mniejsza kwota.

Igrzyska w Rio de Janeiro (5-21 sierpnia 2016 roku) będą pierwszymi rozgrywanymi w Ameryce Południowej. Ceremonie otwarcia i zamknięcia odbędą się na słynnym stadionie Maracana.Były szef Google zgarnie do 100 mln dol. premii Informacje

Związane z

Kategoria

Aktualności