Chiński milioner chce przejąć brytyjską sieć handlową  Informacje

  • Nowa opłata na rzecz kierowców. "Najostrzejsze" przepisy w świecie
  • Funt spadł powyżej pięciu złotych. Kolejne "nie" dla brexitu uderzyło w brytyjską walutę
  • Nowy przymus dla Polaków na Wyspach. Wszystko, co musisz wiedzieć
  • Żyją tysiące kilometrów od czasu Londynu, obawiają się brexitu. "Chodzi o całe stosowane przez nas życie"
  • "Absolutnie katastrofalne". Gigant ostrzega przed skutkami deficytu porozumienia

Chiński zbiór Sanpower Group kontrolowany przez milionera Yuana Yafei prowadzi rozmowy ws. przejęcia znanej, brytyjskiej sieci sprzedaży detalicznej House of Fraser za ok. 450 mln funtów – donoszą media powołując się na źródła chińskie.

Yafei jest okazicielem najstarszego i największego domu towarowego w Chinach Nanjing Xinjieikou działającego od 1952 r. To pierwsza firma z Nanjing publicznie notowana na giełdzie.

Brytyjczycy chcą, by Unia wspierała gaz z łupków. Wówczas "cel strategiczny"

Olbrzymie aktywa

Oprócz handlu detalicznego chiński milioner inwestował również w nieruchomości i oryginalne technologie. W swoim ręku dzierży ok. stu firm zatrudniających łącznie 30. tys. podwładnych. Według tygodnika "Sunday Times" aktywa Sanpower sięgają 8 mld dolarów (50 mld juanów), a łączne obroty sięgają 56 mld juanów rocznie.

Działający od momentu 165. lat House of Fraser ma w Przy. Brytanii sieć 60. domów towarowych. W przeszłości w jej skład wchodził także znany londyński dom towarowy Harrods, jednak przed laty został wyodrębniony i sprzedany osobno. Internet powiadomiła ostatnio o projektach przekształcenia się w firmę akcyjną.

Konkurentami do przejęcia House of Fraser jest francuska firma Galeries Lafayette oraz właściciel aukcji ze sportowymi akcesoriami Mike Ashley.

Chińczycy przejmują

Chińczycy są w Po. Brytanii właścicielami m. in. sieci detalicznej Harvey Nichols kupionej w 1991 r. przez biznesmana z Hong Kongu Dicksona Poona, spółki Manganese Bronze – wytwórcy londyńskich taksówek, Weetabix – producenta zestawów śniadaniowych i udziałowcami Thames Water i lotniska Heathrow.Artykuł 7 uruchomiony przez KE. Jakie skutki finansowe?

Związane z

Kategoria

Aktualności