Facebook wykryje co słuchasz jak i również oglądasz, a potem opublikuje to na tablicy  Informacje

  • Kiepskie wyniki Facebooka. Akcje zanurkowały
  • Globalny zestawienia prędkości internetu. Polska zaliczyła awans, ale do podium mamy daleko
  • Koniec piractwa, czy cenzura w sieci? Emocje wokół propozycji reformy prawa autorskiego
  • Technologiczni giganci a podatki. Ile trafiło do polskiego fiskusa?
  • "Guardian": Do Cambridge Analytica trafiły także prywatne wiadomości użytkowników Facebooka

Wśród aplikacji mobilnych Facebooka wkrótce pojawi się funkcja, która to towarzysząc użytkownikom będzie wykrywać to, co robią. Jeżeli aplikacja będzie aktywna rozpozna np. słuchaną przez nich muzykę, czy oglądane filmy i programy telewizyjne, a później opublikuje to na katalogów tablicy.

Na analogicznej zasadzie działa popularna program mobilna Shazam, która rozpoznaje muzykę w naszym środowisku. Używają jej miliony osób dzięki całym świecie, a w ostantnim czasie jej twórcy rozszerzyli jej możności do np. rozpoznawania oglądanych przez nas programów telewizyjnych.

Nowa funkcja Facebooka wyśledzi naszych znajomych

Wszystko na tablicy

Ten mechanizm wykorzysta Facebook, który stworzył aplikację rozpoznającą muzę, filmy i programy telewizyjne. Różnicą będzie jednak wówczas, że informacje np. o słuchanych przez mobilnych użytkownikach programów piosenkach, czy oglądanych programach będą publikowane dzięki tablicy, a więc zobaczą je wszyscy nasi znajomi. Oczywiście aplikację trzeba wcześniej samemu aktywować i zgodzić się na publikacje postów.

Ogromna baza

Aplikacja będzie wykorzystywać mikrofon w smartfonie. Przyrząd wybierze z otoczenia panujące dźwięki i rozpozna pośród nich np. konkretny dzieło muzyczny lub film. W następnej kolejności stworzy krótki opis jak i również propozycję postu, który po chwili wyświetli się w tablicy użytkownika Facebooka. W bazie danych aplikacji odnajdą się miliony tytułów piosenek i filmów, aby z łatwością odróżnić muzykę od przypadkowych dźwięków otoczenia.

Nowa funkcja będzie dostępna przy smartfonach z systemem Mobilne i iOS. Amerykańscy użytkownicy będą mogli z tej dziewczyny korzystać już w ciągu najbliższych tygodni.Budżet 2016. «Nowy rząd będzie miał ograniczone pole manewru»

Związane z

Kategoria

Aktualności