Wyjaśnienie: co oznacza dla Ciebie warta wiele miliardów dolarów akcja egzekwująca Ocwen

Category: Twój Kredyt
17 lutego 2021

Wraz z władzami w 49 stanach i Dystrykcie Kolumbii składamy zamówienie

zobowiązanie największego w kraju podmiotu obsługującego pożyczki pozabankowe, Ocwen Financial Corporation, do zapłaty za lata systemowych uchybień w obsłudze kredytów hipotecznych. Niewłaściwe postępowanie obejmowało nieuczciwe skróty, nieautoryzowane opłaty, oszustwo, nielegalne egzekucje i inne nielegalne praktyki. Ocwen będzie musiał zapewnić swoim klientom 2 miliardy dolarów ulg na modyfikacje pożyczek i 125 milionów dolarów zwrotów dla konsumentów, których domy zostały przejęte.

Od 2009 roku Ocwen wykorzystuje właścicieli domów na skróty i nieautoryzowane opłaty oraz oszukuje konsumentów co do modyfikacji kredytu. Mamy zasady dotyczące kredytów hipotecznych, które zaczną obowiązywać w styczniu 2014 r

które ustanawiają silną ochronę dla zmagających się właścicieli domów stojących w obliczu wykluczenia.

Mamy odpowiedzi na niektóre Twoje pytania dotyczące tej sprawy:

P: Kim jest osoba obsługująca kredyt hipoteczny i skąd mam wiedzieć, czy Ocwen obsługuje moją pożyczkę?

O: Firma, na rzecz której dokonujesz comiesięcznych płatności, jest operatorem kredytu hipotecznego. Wiele pożyczek zarządzanych przez podmioty obsługujące należy do inwestorów zewnętrznych, więc mogą oni być instytucją pożyczkową lub nie, a także mogą być właścicielami Twojej pożyczki lub nie. Serwisant hipoteczny administruje kredytami hipotecznymi, w tym pobiera i rejestruje płatności od kredytobiorców. Jednostka obsługująca zajmuje się również niespłacaniem pożyczek i przejęciem nieruchomości oraz może oferować programy mające na celu uniknięcie egzekucji, aby pomóc pożyczkobiorcom zalegającym z płatnościami.

Możesz dowiedzieć się, czy Twój kredyt hipoteczny jest obsługiwany przez Ocwen, dzwoniąc pod numer (800) 337-6695 lub wysyłając pytanie na adres [email protected]

P: Skąd będę wiedzieć, czy ta ugoda dotyczy mnie?

Odp .: Ugoda ta dotyczy Ocwen i dwóch firm niedawno zakupionych przez Ocwen: Litton Loan Servicing LP i Homeward Residential Holdings LLC (wcześniej znanej jako American Home Servicing, Inc. lub AMHSI). Jeśli Twoja pożyczka była obsługiwana przez Ocwen, Litton lub Homeward, straciłeś dom w wyniku przejęcia domu między 1 stycznia 2009 r. A 31 grudnia 2012 r., A jeśli spełniasz inne kryteria, administrator ugody wyśle ​​Ci list z powiadomieniem i roszczeniem Formularz.

W sprawie opcji modyfikacji pożyczki możesz skontaktować się bezpośrednio z Ocwen. Możesz również skontaktować się z Ocwen, aby uzyskać informacje na temat konkretnych programów modyfikacji pożyczki i dowiedzieć się, czy ta ugoda będzie miała na Ciebie wpływ. Możesz skontaktować się z Ocwen, dzwoniąc pod numer (800) 337-6695 lub wysyłając wiadomość e-mail na adres [email protected]

P: Czy będą wypłaty dla ofiar wykluczenia?

Odp .: tak. Administrator ugody prześle listy informacyjne i formularze roszczenia do pożyczkobiorców, którzy stracili dom w wyniku przejęcia w okresie od 1 stycznia 2009 r. Do 31 grudnia 2012 r., Których pożyczki były obsługiwane przez Ocwen, Homeward lub Litton i którzy spełniają inne kryteria. Pożyczkobiorcy, którzy otrzymają płatności, nie będą musieli zwolnić żadnych roszczeń i będą mogli dochodzić dodatkowego zadośćuczynienia w sądzie.

P: Skąd mam wiedzieć, czy kwalifikuję się do zapłaty jako ofiara wykluczenia?

O: Kwalifikujesz się, jeśli spełniasz następujące wymagania:

 • Twój dom został przejęty między 1 stycznia 2009 a 31 grudnia 2012.
 • W momencie przejęcia pożyczka była obsługiwana przez Ocwen, Homeward lub Litton.Dokonałeś co najmniej trzech spłat pożyczki.Mieszkałeś lub zamierzałeś mieszkać w tej nieruchomości jako głównym miejscu zamieszkania w momencie udzielenia pożyczki.Nieruchomość składała się z jednej do czterech jednostek mieszkalnych.Niespłacone saldo kwoty głównej pierwszego zastawu nie przekraczało 729,750 USD w przypadku nieruchomości jednomiejscowej, 934 200 USD w przypadku dwuczęściowej nieruchomości, 1 129 250 USD w przypadku nieruchomości składającej się z trzech lokali lub 1 403 400 USD w przypadku nieruchomości składającej się z czterech jednostek.Wystawiasz ważne roszczenie. P: Jeśli kwalifikuję się do ulgi z tytułu wykluczenia, ile otrzymam?

  O: To zależy. Wszyscy konsumenci, którzy pomyślnie złożą kwalifikujące się roszczenia, otrzymają równą płatność na podstawie łącznej liczby wygranych roszczeń.

  P: A co z tymi pożyczkobiorcami, którzy nadal dokonywali płatności?

  O: Kredytobiorcy, którzy są na bieżąco ze spłatami, ale mimo to mają trudności ze spłatą swoich kredytów hipotecznych, mogą kwalifikować się do modyfikacji kredytu, które spowodują obniżenie kwoty głównej.

  Ocwen może kontaktować się bezpośrednio z pożyczkobiorcami w sprawie opcji modyfikacji pożyczki.

  Pożyczkobiorcy mogą również skontaktować się z Ocwen, aby uzyskać więcej informacji na temat konkretnych programów modyfikacji pożyczki i zapytać, czy ugoda może mieć wpływ na pożyczkobiorcę. Możesz skontaktować się z Ocwen, dzwoniąc pod numer (800) 337-6695 lub wysyłając wiadomość e-mail na adres [email protected]

  P: Jakie prawa naruszył Ocwen?

  O: Ocwen jest oskarżony o angażowanie się w nieuczciwe i oszukańcze działania lub praktyki naruszające federalną ustawę o ochronie konsumentów i prawa stanowe. Bezprawne postępowanie Ocwen spowodowało obrażenia konsumentów, którzy mieli pożyczki mieszkaniowe obsługiwane przez Ocwen, Litton i Homeward. Szkoda obejmuje uiszczenie niewłaściwych opłat i prowizji, nieuzasadnione opóźnienia i wydatki w celu uzyskania ulgi w zakresie ograniczenia strat oraz niewłaściwego odmowy ulgi w zakresie ograniczenia strat.

  Dołącz do rozmowy. Śledź CFPB na Twitterze