Jacek Sasin szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów

Jacek Sasin został powołany we wtorek na nowego szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów - poinformowała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Zastąpił na tym stanowisku Henryka Kowalczyka, który to objął resort środowiska. Jak dotąd Sasin, poseł Prawa i Sprawiedliwości, pełnił między odmiennymi funkcję szefa sejmowej komisji finansów.

Jacek Sasin to ważna postać w PiS. Ma opinię owego, który w medialnych pojedynkach z opozycją radzi osobiście najlepiej. Tym większym szokiem był fakt, że na wygranych przez PiS wyborach nie otrzymał żadnego prestiżowego stanowiska. - W parlamencie też ktoś musi manipulować - tłumaczył wtedy.

Zmiany w rządzie Morawieckiego

W 2014 roku startował na prezydenta Warszawy. Zdobył 41 procent i przegrał w drugiej turze z Hanną Gronkiewicz-Waltz. W pytanie o reakcję Jarosława Kaczyńskiego Sasin odpowiadał wówczas wymijająco: - Nie mam wrażenia, że był zły. Można było mieć lepszy rezultat.

Miał lecieć do Smoleńska

W kwietniu 2010 roku Sasin był wiceszefem Biurze prawnym Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Mieli razem lecieć do Smoleńska, ale Sasin pojechał kilkanaście dni wcześniej samochodem.

- Oddałem swoje miejsce (w samolocie-red. ) Katarzynie Doraczyńskiej, mojej współpracownicy spośród Kancelarii Prezydenta - wspominał Sasin w kwietniu 2013 roku na antenie TVN24. Jak dodał, stało się to na jej prośbę.

- Zostałan pani wyznaczona przez szefa kancelarii, żeby jechać do Smoleńska, by wszystkiego doglądać. Lecz nie mogła jechać przedtem samochodem, bo wracała z zagranicy, poprosiła mnie zatem, abym się z panią a zamienił i był tam na miejscu, an kobieta mogła lecieć. Nie widziałem powodu, żeby tak odrzucić zrobić i tak też się umówiliśmy - opowiadał.

I dodał: - Jeszcze kilka dni poprzednio katastrofą wahałem się, bądź nie lecieć, miałem sporo zadań w Warszawie, i nie zaakceptować bardzo mogłem sobie zezwolić na "wyrwanie" dwóch dób. Jednak mój kierowca spośród kancelarii, z pięknym opozycyjnym życiorysem, marzył, aby być w Katyniu, bo nigdy tam nie był. Mężczyzna mnie przekonał, abyśmy pojechali.

Kariera

Nowi ministrowie przejęli zadania

Jacek Sasin ma 48 czasów. Ukończył studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Następnie pracował w Urzędzie metrów. st. Warszawy, pełniąc kolejno funkcje kierownika urzędu stanu cywilnego i zastępcy gubernatora dzielnicy Śródmieście.

1 lutego 2007 roku został powołany na stanowisko wojewody mazowieckiego w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Swoją funkcję pełnił parę miesięcy, do 29 listopada.

W przedterminowych typach w 2007 roku z brakiem powodzenia kandydował do parlamentu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Od 12 grudnia 2007 był radcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. 26 listopada 2009 został zastępcą szefa Kancelarii Prezydenta. 6 lipca 2010 roku w własny wniosek został odwołany z tego stanowiska. W wyborach samorządowych w 2010 roku został radnym sejmiku województwa mazowieckiego z ramienia PiS. Powołano go także na burmistrza dzielnicy Pragi Północ, ostatecznie nie objął tej funkcji.

W 2011 roku został aspirantem Prawa i Sprawiedliwości po wyborach parlamentarnych w okręgu podwarszawskim i uzyskał mandat poselski. W 2015 roku z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję.

Źródło: PAP, tvn24. plCeny mieszkań w Polsce urosły podczas roku o 40 procent Nieruchomości

Związane z

Kategoria

Aktualności