500 plus na dziecko. Ze złożeniem wniosku nie należy się spieszyć

  • 500 plus także w pierwsze dziecko. Jest rozstrzygnięcie senackiej komisji
  • 300 dodatkowo w nowej odsłonie. "Większa pewność co do tej ciągłego funkcjonowania"
  • Rząd wycofał się z kontrowersyjnego planu. Będzie inna propozycja
  • Cztery śmigłowce za ponad 1, 6 miliarda. "Wzmocnią doniośle nasze siły zbrojne"
  • Podatki, opłaty, akcyza. Rząd posiada plan na dodatkowe miliardy

Ze złożeniem wniosku o świadczenie wychowawcze nie trzeba się spieszyć, nie zaakceptować musimy go składać w pierwszych dniach obowiązywania systemu, mamy na to trzy miesiące - przypomina szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska po przededniu startu programu Rodzina 500 plus.

Wszystko, co musisz wiedzieć o Rodzina 500 plus.

W piątek rusza program "Rodzina 500 plus", za sprawą którego rodziny otrzymają świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i następne dziecko, a jeśli zadowolą kryterium dochodowe (800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 zł w rodzinach z niepełnosprawnymi dziećmi) - również na na wstępie.

NBP: pięć stów plus da "kopa" naszej gospodarce krajowej

- Od jednej kwietnia, a więc od czasu piątku, będzie można składać komentarze w swoim miejscu zamieszkania - przypomniała w rozmowie wraz z PAP Rafalska. Dodała, że samorząd może wyznaczyć specjalistyczne punkty, w których będą przyjmowane wnioski, np. w żłobku, w przedszkolu, przy szkole.

Jak złożyć?

Wskazała, że wnioski można również składać online - przez portal empatia. mrpips. gov. pl, PUE ZUS, ePUAP oraz bankowość elektroniczną. Szczegółowe instrukcje znajdują się na stronach resortu.

- Pieniądze będą wypłacane w zależności od Ciebie decyzji – jeśli jakiś człowiek w swoim wniosku zadeklaruje, że chce, aby mamy na konto bankowe, tak się stanie. Jeżeli zażyczy sobie innej formy płatności, to też może okazać się realizowana - dodała Rafalska. Dodała, że również w przypadku wypłat z programu 500 plus samorządy są mogły uruchomić specjalne punkty obsługi mieszkańców.

500 plus bez tajemnic. Paweł Blajer odpowiada na Wasze pytania

Szefowa MRPiPS zaapelowała, żeby nie składać wniosków od razu głównego dnia. - Jeżeli mogłabym o coś prosić, to o to, żebyśmy poszczególnego dnia (... ) nie zaakceptować składali tych wniosków wszyscy naraz, ponieważ możemy to zrobić w ciągu trzech miesięcy. Nie stracimy ani złotówki, dostaniemy świadczenie z wyrównaniem od kwietnia - przypomniała. Na złożenie pierwszego morału mamy czas do finiszu czerwca. - Być ma możliwość pozwoli nam to uniknąć ewentualnych zatorów, a jak i również tak decyzja zostanie Wam przyznana - dodała minister rodziny.

Uwaga na oszustów

Podkreśliła, że wnioski istnieją nieodpłatne. - Jeżeli ktoś oczekuje, żeby zapłacić zbytnio złożenie wniosku, to jest to naciąganie beneficjentów. Owe wnioski jest możliwość otrzymać po gminie, w miejscu, gdzie je się będzie składało albo skorzysta się spośród elektronicznego formularza - powiedziała Rafalska, odnosząc się do odwiedzenia częstych prób wyłudzania kasy lub danych osobowych u dołu pretekstem pośredniczenia w zaniesieniu wniosku.

Zobacz. Oprogramowanie Rodzina 500 plus. 5 rzeczy, które musisz wiedziećZwiązane z

Kategoria

Aktualności