Energa odwołała prezesa Arkadiusza Siwko

  • Podatki, opłaty, akcyza. Rząd posiada plan na dodatkowe miliardy
  • Polska gospodarka pod lupą amerykańskiej agencji. Jest decyzja
  • "Szansa dla polskich przedsiębiorców". Premier o obietnicy szefa chińskiego rządu
  • "Około 20 miliardów" na początek. Wicepremier: pieniądze są zabezpieczone
  • Miliardy na obietnice PiS-u nadal polski. Finansowanie "tajemnicą minister finansów"

Rada nadzorcza Energi odwołała prezesa Arkadiusza Siwko - poinformowała korporacja we wtorkowym komunikacie. To już siódma zmiana prezesa w spółce od 04 2015 roku. Siwko wyobrażenie piastował od 2 czerwca.

Arkadiusz Siwko od czasu grudnia 2015 roku był prezesem Polskiej Grupy Zbrojeniowej, zrezygnował ze stanowiska przy lutym ubiegłego roku. Wcześnej Siwko był m. in. prezesem Operatora Logistycznego Materiałów Płynnych (OLPP), obecnie wchłoniętej przez PERN, szefem Gabinetu Ministra Spraw Wewnętrznych (1991-92), kiedy kierował nim Antoni Macierewicz. Zasiadał też w radzie nadzorczej PKN Orlen.

Nowe firmy objęte unijnymi sankcjami. Za budowę mostu na Krym

Karuzela z prezesami

29 czerwca 2018 roku rada nadzorcza Energi powołała Siwko z dniem dwa lipca na stanowisko prezesa. Wcześniej obowiązki prezesa pełniła Alicja Barbara Klimiuk. Obowiązki objęła w lutym, po tym, jak z opcji prezesa spółki zrezygnował Daniel Obajtek, obecnie prezes Orlenu.

Firma od 04 2015 roku miała w sumie już siedmiu prezesów. Kolejno tę funkcję pełnili Andrzej Tersa, Roman Pionkowski, Dariusz Kaśków, Jacek Kościelniak (p. o. ) jak i również wspominani już Daniel Obajtek, Alicja Barbara Klimiuk (jako p. o) i odwołany właśnie Arkadiusz Siwko.

Kluczowa spółka

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Wytwarza i sprzedaje prąd przeszło 3 mln klientów, także gospodarstwom domowym, jak jak i również przedsiębiorcom.

Zysk netto Grupy Energa wyniósł przy 2017 r. 773 mln zł. EBITDA wyniosła 2 mld 160 mln złotych. Na 2018 r. Energa planuje nakłady 1, trzy mld zł w dystrybucji i ponad 0, cztery mld zł w wytwarzaniu.Ceny mieszkań w Polsce urosły podczas roku o 40 procent Nieruchomości

Związane z

Kategoria

Aktualności