Internet dostarczany z samolotu? Facebook zaprezentował projekt  Wraz ze świata

  • Kiepskie rezultaty Facebooka. Akcje zanurkowały
  • Technologiczni giganci a podatki. Jak wiele trafiło do polskiego fiskusa?
  • "Guardian": Do Cambridge Analytica trafiły także osobiste wiadomości użytkowników Facebooka
  • Szef Facebooka przyznaje. Jego dane też wyciekły do Cambridge Analytica
  • "To był nasz błąd". Zuckerberg przeprosi przed Kongresem. Jest oświadczenie

Podczas czwartkowej konferencji po San Francisco w AMERYCE Facebook zaprezentował projekt napędzanego energią słoneczną samolotu bezzałogowego, który z dużej wysokości ma dostarczać internet. Rozstaw skrzydeł maszyny ma okazać się porównywalny do tego przy Boeingu 767.

Projekt bezzałogowca Aquila zaprezentował w konferencji dla programistów f8 Mike Schroepfer, który pasuje w firmie za rozwój technologiczny i naukowy. Facebook poinformował, że samolot dzierży baterie słoneczne na skrzydłach, a masa maszyny wydaje się mniejsza od wagi drobnego samochodu. Samolot odbył już pierwszy lot w Ogromnej Brytanii.

Kolejne testy

Wyślesz wiadomość i zrobisz zakupy. Facebook ulepsza i otwiera Messengera

- Pomysł polega na krążeniu na dużej wysokości wokół obszaru przez około miech i emitowaniu sygnału dotarcia do internetu - powiedział Schroepfer, zapowiadając więcej wiadomości na temat maszyny w ciągu tego roku.

- Samoloty tego typu ulżą połączyć z siecią pełny świat, ponieważ posłużą 10 proc. populacji, która dojrzewa poza istniejącą infrastrukturą internetową - podkreślił szef serwisu społecznościowego Mark Zuckerberg przy oświadczeniu zamieszczonym na Facebooku.

Sygnał internetu posiada być przekazywany z pojazdów latających na Ziemię za wsparciem laserów. Maszyny mają latać na wysokości 65-90 tys. stóp nad powierzchnią.

W zeszłym roku Facebook pozyskał pięcioosobowy zespół inżynierów z Wielkiej Brytanii, który opracował projekt najdłużej latającego samolotu bezzałogowego napędzanego energią świetlistą - Zephyr. Dalsze loty testowe nowej maszyny planowane są na lato.

Rozstaw skrzydeł w Boeingu 767 wynosi w związku od wersji od ponad 47 metrów do nieomal 53 metrów.

Źródło: stooq. pl Notowania Facebooka Notowania akcji Facebooki rosną o 0, jedenaście proc.Brytyjski rząd zabezpieczy pieniądze w projekty dofinansowane z UE

Związane z

Kategoria

Aktualności