Al Gore o zmianach przy klimacie: świat oparty dzięki zielonej energii do 2050 roku  Ze świata

  • ArcelorMittal wyłączy wielki piec przy krakowskiej hucie. Trzy scenariusze dla pracowników
  • Sekretarz siły USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję"
  • Spór dookoła Nord Stream 2. Media: Gazprom grozi Danii pozwem
  • Zanieczyszczona ropa z Rosji. "Działanie umyślne"
  • "Zanieczyszczona" ropa z Rosji. Polska wstrzymała odbiór surowca

Konsekwencje zdrowotne zanieczyszczenia pochodzącego z palenia paliw kopalnych to naprawdę kryzys światowy, też w Polsce - powiedział Al Gore, były wiceprezydent USA i laureat Pokojowej Nagrody Nobla w roku kalendarzowego 2007 za działania na rzecz przeciwdziałania globalnemu ociepleniu. Jego zdaniem trzeba zaryzykować na zieloną energię. a mianowicie Im szybciej, o tyle lepiej a mianowicie podkreślił.

Al Gore przyznał, że potrafi osobiście wyobrazić świat, gdzie występuje tylko zielona energia. - Myślę, że udam mnie się to osiągnąć do 2050 roku - rzekł były wiceprezydent USA, równocześnie wskazując, że Kalifornia przyjęła ostatnio przepisy, według którymi do 2035 roku forma będzie w 100 procentach wolny od paliw kopalnych i będzie używał jedynie zielonej energii.

Gore podkreślił, "nowe pokolenia domagają się czystszego powietrza". a mianowicie Kiedy palimy węgiel, naturalnie przyczynia się to do zmian klimatycznych - wskazał. - Jest to pewien z największych powodów globalnego ocieplenia, ale również atmosferę, którym oddychamy, jest znacznie lepiej zanieczyszczone. Polska wie to o wiele lepiej niźli Ameryka - powiedział zostały wiceprezydent USA.

Al Gore przytoczył przy tymże najnowsze dane Światowej Organizacji Zdrowia, z których wypływa, że spośród 50 w najwyższym stopniu zanieczyszczonych miast w Europie aż 35 jest z Lokalny.

Schwarzenegger w Katowicach. Ważny zbiórka

- To młode pokolenie ma świadomość, że jest powiązanie pośród zanieczyszczeniem powietrza i bardzo poważnymi problemami zdrowotnymi, z obniżeniem długości życia, wszelkimi rodzajami konsekwencji zdrowotnych, większą liczbą zachorowań na nowotwory - wyliczał laureat Pokojowej Nagrody Nobla.

Węgiel po Polsce

- Przechodzenie dzięki energię odnawialną jest bardzo szybkie, ale na terytorium polski 80 procent energii elektrycznej pochodzi ze spalania węgla, co jest równoznaczne z ustanowieniem, że jest to niesłychanie poważne wyzwanie, aby odejść od węgla - podkreślił.

Pytany o wskazówki dla naszego kraju, wskazał, że "potrzebujemy takich polityk, które przyspieszą przejście z paliw kopalnych na energię odnawialną".

- Równocześnie musimy pamiętać o tychże, którzy obecnie pracują przy kopalniach węgla, o ludzi, którzy są związani z tym sektorem, ale trzeba możliwie jak najszybciej przejść naprzód, ku przyszłości, ku wygodniejszym miejscom pracy, wyższym standardom życia - zastrzegł.

- W Stanach Zjednoczonych mieliśmy ten problem tuż przy rezygnacji z węgla, górnicy i inni pracownicy kopalń uzyskiwali zatrudnienie w zawodach przyszłości i myślę, hdy to jest lepsza czas przyszły także dla Polski a mianowicie przypominał Al Gore.

Wskazał, że chodzi na temat miejsca pracy związane spośród samochodami elektrycznymi, panelami fotowoltaicznymi, wiatrakami i czystymi paliwami.

Zmiany klimatyczne

Losy naszej planety decydują się w Katowicach. Sześć sprawy, które musisz wiedzieć o COP24

Al Gore zwracał uwagę, że na terytorium polski rośnie świadomość w sprawie przemian klimatycznych.

- Wielu wraz z moich przyjaciół w Naszym narodzie mówi mi, że bardzo troszczą się o czystsze powietrze, a fakt, hdy większość tych 50 w najwyższym stopniu zanieczyszczonych miast w Europie jest w Polsce, pociąga uwagę młodych Polaków, jacy rozumieją związek między niebezpieczeństwem dla zdrowia i zakażeniem powietrza - stwierdził.

- Zmiany, które widzimy na całym świecie, powiązane z procesami klimatycznymi, również sprawiają, że coraz więcej osób zdaje sobie materię z problemu, ale rezultaty zdrowotne zanieczyszczenia pochodzącego spośród palenia paliw kopalnych, wówczas naprawdę kryzys światowy, także na terytorium polski - podkreślił były wiceprezydent USA.

Porozumienie paryskie

Al Gore określił mianem "historycznego kroku" układ paryskie z 2015 roku kalendarzowego. - To był wiekopomny krok na świecie, wszystkie kraje na świecie złapały się za ręce i powiedziały, że musimy wspólnie rozwikłać ten problem, żeby żadna osoba nie uzyskał niesprawiedliwych korzyści - podkreślił.

Zaznaczył również, iż choć "prezydent Donald Trump ogłosił, że Stany Zjednoczone wycofują się z tego porozumienia, wówczas na mocy prawa wielkiego nie może się wówczas wydarzyć".

- Dużo z naszych stanów, choćby takich jak Kalifornia, czy inne stany, setki miast, tysiące korporacji, wprowadzają zmiany pomimo tegoż, co powiedział prezydent Trump. Świat jako całość przybywa przed bardzo poważnym wyzwaniem, niebezpieczeństwem - musimy hałasuje rozwiązać - powiedział Al Gore.Ceny ropy w USA spadają. W Stanach przybyło szybów Surowce

Związane z

Kategoria

Aktualności