Grecja odlicza dni do kolejnej raty. «Wstępne porozumienie we wtorek»  Ze świata

  • Grecja znów w tarapatach. Tusk apeluje o wyjątkowe spotkanie
  • Grecja zbiera pochwały. Za postępy w wykonania reform
  • Strajk dziennikarzy. Odrzucić chcą reformy emerytalnej
  • Plany reformy emerytalnej wyciągnęły osób na ulice
  • Cipras anonsuje, że Grecja nie odstąpi od reform

Grecja jest na drodze do odwiedzenia zawarcia w najbliższy wtorek wstępnego porozumienia z internacjonalnymi kredytodawcami - poinformował Reuters powołując się na zalążek bliskie przeprowadzonej w piątek wieczorem telekonferencji wyższych członków finansowych Unii Europejskiej.

Według niego rozmowy przebiegają sprawnie i mogą się zakończyć w ciągu urlopu. Jeśli wstępne porozumienie jak i również analiza długu będą skończone zgodnie z planem we wtorek, to zatwierdzenia katalogów przez rząd i parlament Grecji należałoby oczekiwać w czwartek.

Na najbliższe dni

Ministrowie finansów królestw strefy euro mogliby wówczas w piątek spotkać się lub odbyć telekonferencję w celu zatwierdzenia opiewającego na kwotę do 86 mld euro trzyletniego programu kredytowego dla Aten - powiedziało wspomniane źródło.

Cipras i Hollande: oryginalny program pomocy dla Grecji do końca sierpnia

Dodało, iż od Grecji wypatruje się uchwalenia przed dwadzieścia sierpnia kolejnego pakietu reform, co umożliwiłoby przekazanie krytycznej raty pomocy i spłacenie w wymaganym terminie do 20 sierpnia wynoszącej trzech, 5 mld euro aktualnej greckiej należności wobec Europejskiego Banku Centralnego.

- Wszyscy pracują nad planem A - porozumieniem przewidującym przekazanie pierwszej raty mniej więcej 20 sierpnia - zaznaczył rozmówca Reutera.

Długie rozmowy

Rozmowy w tej kwestii rozpoczęły się 20 czerwca, w tydzień po ustaleniu przez brukselski szczyt wodzów państw strefy euro ścisłych warunków wznowienia z Grecją negocjacji na temat trzeciego aplikacji pomocowego, który ma ją uchronić przed bankructwem jak i również wyjściem ze strefy €.

Według wspomnianego źródła, w trakcie piątkowej jednogodzinnej telekonferencji złożonego z wiceministrów finansów Komitetu Ekonomicznego i Finansowego nie znalazły się jakiekolwiek bądź większe różnice poglądów a mianowicie po części dlatego, hdy nie było konieczności jakichkolwiek bądź natychmiastowych decyzji.

Niektóre z państw, pod przewodem Niemiec, chciały, by obok realizowania pilnych działań Grecja wzięła na siebie większą ilość szczegółowych zobowiązań dotyczących reform długoterminowych - dodało podłoże.

Grecka gospodarka cierpi z powodu kryzysu:Eurostat: niższe bezrobocie w Naszym narodzie, niska inflacja w Eurolandzie Informacje

Związane z

Kategoria

Aktualności